Połącz się z nami

Pierwszy nocleg u niej? Zapamiętaj te porady!

Intymność

Pierwszy nocleg u niej? Zapamiętaj te porady!

„Chodzę z Anią od dwóch lat. Jej rodzice bardzo mnie lubią, moi też lubią Anię, więc jest spoko. Wiedzą też, że uprawiamy seks, mama Ani była z nią kiedyś nawet u ginekologa porozmawiać o tabletkach. No i teraz oni zgodzili się na to, żebym… został u Ani w weekend na noc. Niby powinienem się cieszyć, a jestem przerażony. Jak ma się zachować? Czego unikać? Robert, 17l.

Chyba każdy nastolatek marzy o takiej komfortowej sytuacji – rodzice jej lubią nas, a nasi – ją. I zgadzają się na przykład na noclegi. Z drugiej strony, to zupełnie naturalne, że taki krok rodzi całą masę wątpliwości. I słusznie – może się okazać, że pozornie nieznaczące drobiazgi sprawią, że ta piękna sielanka wzajemnych relacji trochę się zepsuje. Dowiedz się zatem, czego unikać, gdy zostajesz u niej (lub u niego) na noc.

Pierwsza noc u dziewczyny? Tego nie rób na pewno!

Najpierw mała lista rzeczy absolutnie zakazanych – czyli tego na pewno nie rób!

 • Chodzenie po mieszkaniu bez kompletnej garderoby

Chcesz tylko przemknąć do łazienki? Ubierz się. Chcesz skoczyć po sok do kuchni, gdy wszyscy już śpią? Ubierz się. Zawsze, gdy opuszczasz pokój swojej dziewczyny, musisz być ubrany i nie ma od tego żadnych wyjątków.

Twoje roznegliżowanie, nawet częściowe, to dla jej rodziców jasny znak, że albo uprawialiście seks albo waśnie zaczynacie to robić. Nawet najbardziej tolerancyjny rodzic poczuje w tej sytuacji ukłucie niepokoju – serio.

Uwaga! W żadnym przypadku nie wychodź z jej pokoju nago. Nawet, jeśli ma łazienkę naprzeciwko swoich drzwi – nigdy tego nie rób. Takie okoliczności „lubią” pecha – ty wyjdziesz, a sekundę później zrobi to jej matka. I klops, po fajnych relacjach, nie wspominając o obciachu na skalę światową.

 • Nie wydawajcie głośnych, wiadomych dźwięków

Nawet, jeżeli oni wiedzą, że uprawiacie seks. Nawet, jeśli zostawiliby wam prezerwatywy na stoliku nocnym albo żartowali na ten temat – w żadnym z tych przypadków nie pozwólcie, aby ktokolwiek was usłyszał. Niech nie zwiedzie was cisza w mieszkaniu i pozoru wielkiego snu – oni czuwają albo obudzą się przy pierwszym waszym jęknięciu. I wierzcie na słowo – odgłosy swojego dziecka, które właśnie uprawia seks, to ostatni koszmar rodziców.

Jeśli nie możecie się powstrzymać, to po prostu zróbcie to tak cicho, jak to tylko możliwe i przy włączonej muzyce (ale nie przeginajcie z głośnością, wtedy też sprawa robi się jasna).

 • Nie znikajcie w swoim pokoju na 24 godziny

Skoro rodzice są dla was w porządku, to i wy bądźcie dla nich. Nie zamykajcie się w pokoju na cały czas – to głupio wygląda i jest trochę niegrzeczne.

Jeśli chcecie zdobyć serca rodziców i pokazać się z fajnej strony, wypożyczcie jakiś fajny film, kupcie popcorn i zróbcie seans dla wszystkich, w salonie. Spędźcie tak wieczór z rodzicami. Możecie się przytulić, ale uwaga – żadnych głębokich pocałunków przy rodzicach. To każdego krępuje, a dla nich będzie podwójnie okropne.

Na tak – to fajny pomysł!

A co powinniście robić, by wyjść z tej całej sytuacji z twarzą? Istnieje kilka ważnych wskazówek. Jak powinien zachować się tak charakterystyczny gość?

 • Pochwal atmosferę

Powiedz na przykład – „Bardzo miło się tu siedzi, macie super rodzinną atmosferę”. Oczywiście nie mów tego, jeśli rodzice twojej dziewczyny właśnie koszmarnie się pokłócili – zabrzmi to jak sarkazm. Ale jeśli wszystko jest w porządku, nie wahaj się – będzie im miło.

 • Pomóż

Na przykład w przygotowaniu śniadania. Możesz albo zapytać, w czym możesz pomóc albo po prostu zabrać się za znoszenie talerzy po posiłku. Uwierz – tym drobnym gestem zapunktujesz pod sam sufit!

 • Pobaw się z młodszym rodzeństwem

Jeśli twoja dziewczyna ma np. 5-letniego braciszka, to nawiąż z nim więź. Nie traktuj go jak płatającego się pod nogami gówniarza, ale spraw, by cię pokochał. Powiedz na przykład „Pokażesz mi swój pokój? Ania mówiła, że masz jakąś super kolekcję samochodzików!”. Znowu – punktujesz. I dziewczyny, u jej rodziców i jeszcze u samego smyka .

Nic na siłę

Na koniec – pamiętaj, żeby nie grać, to jest naprawdę widoczne. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, nie staraj się być królem towarzystwa, rzucając żart za żartem. Po prostu zachowuj się naturalnie i bądź pogodny – skoro pokochała cię za to twoja dziewczyna, to na pewno polubią cię i jej rodzice. Powodzenia!

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Ciągle myślę tylko o seksie!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Ciągle myślę o seksie! Pomóżcie, bo chyba oszaleję! Te myśli towarzyszą mi cały czas, w szkole,...

 • Intymność

  Śmieją się ze mnie, że jestem dziewicą – co robić?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nie wiem, co mam robić. Chodzi o to, że moje koleżanki z klasy wiedzą, że jestem...

 • Antykoncepcja

  Plusy i minusy różnych metod antykoncepcji

  Autor: Redakcja TeenZone

  Podjęliście już decyzję o rozpoczęciu współżycia? Świetnie, ale zanim dojdzie do tego pierwszego razu, koniecznie się...

 • Antykoncepcja

  Prezerwatywy

  Autor: Redakcja TeenZone

  Metod, dzięki którym możliwe jest uniknięcie ciąży jest bardzo wiele. Poszczególne metody mogą się różnić między...

 • Ciąża

  Nastolatka, ciąża i… poronienie

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ogólnie przyjmuje się, że największym dramatem dla nastolatki jest ciąża. Czasem jednak ona i on „wpadają”,...

Do góry