Połącz się z nami

Petting pod lupą: jak pieścić chłopaka?

Intymność

Petting pod lupą: jak pieścić chłopaka?

Pieszczoty rękoma mogą być albo wprowadzeniem do seksu albo jego zamiennikiem – zwłaszcza, gdy nie czujesz się jeszcze gotowa na rozpoczęcie współżycia. Tak czy siak, w końcu niemal każda nastolatka staje przed pytaniem „jak to zrobić dobrze” (o tym, jak dotykać dziewczynę, napiszemy już niedługo). A zatem… jak pieścić chłopaka ręką?

Sprawa nie jest taka prosta, jakby się wydawało. Niby mężczyzna jest dość prosty w obsłudze, ale jednak niewprawione ruchy mogą być nieprzyjemne albo wręcz bolesne. Odsłońmy zatem zasłonę milczenia – oto kilka prostych zasad, dzięki którym jemu będzie dobrze.

 1. Zachowaj stały rytm.

Szybciej? Wolniej? Cóż, sprawa już w tym punkcie staje się kłopotliwa, prawda? Rozwiązanie jest jednak dość proste – najpierw spokojnie „rozkręć” sytuację, potem wykonuj dość szybkie ruchy i utrzymuj to tempo. Oczywiście możesz spytać chłopaka, czy jest mu dobrze. Nie pytaj jednak: „Tak ok czy może szybciej? Albo wolniej?” Zamiast tego, uśmiechnij się i powiedz: „Przyspieszamy?” Brak dosłowności jest tutaj wskazany.

 1. Korzystaj z obu rąk.

Większość dziewczyn i kobiet używa tylko jednej ręki podczas pieszczot mężczyzn. Jak jednak podkreślają sami zainteresowani, użycie obu dłoni jest znacznie przyjemniejsze! Jak to zrobić? Otóż w najprostszy, możliwszy sposób – jedną rękę połóż na górze penisa, drugą – na dolnej jego części. Nic nie szkodzi, że będą one skierowane w inne kierunki, uwierz J.

 1. Nie zapominaj o… klejnotach.

Niektórzy mężczyźni nie przepadają za pieszczeniem ich jąder. Większosć jednak zdecydowanie to lubi i twój chłopak zapewne także należy do tego grona. A zatem – zapominając na chwilę o punkcie numer 2 J, jedną ręką „pobaw się” jego „klejnotami”. Musisz jednak pamiętać, że to szalenie wrażliwa część ciała, a nie piłeczki antystresowe do ściskania! Delikatnie muskaj je palcami albo wręcz muskaj. Jeśli nie wierz, czy robisz to dobrze, spytaj: „Podoba ci się to?”

 1. Pamiętaj o główce penisa.

Podczas tej zabawy nie możesz zapominać o tej bardzo ważnej części. Ale! Musisz pamiętać także, że jest to najbardziej delikatna część ciała twojego chłopaka. Zbyt gwałtowne ruchy, mocne uciskanie albo tarcie mogą spowodować, że zamiast jęku przyjemności, usłyszysz syk bólu.

Aby zrobić to dobrze, z palca wskazującego i kciuka utwórz coś w rodzaju „kubeczka”, a następnie umieść w nim końcówkę penisa. Delikatnie poruszaj ręką, a potem przerwij i wróć do tego chwilę później.

 1. Nie bój się go dotykać!

Wśród błędów, które wykonują dziewczyny podczas tego typu pieszczot, chłopcy wymieniają przede wszystkim zbyt słaby dotyk – tak, jakby dziewczyna bała się, że zrobi penisowi (i chłopakowi J ) krzywdę. Pamiętaj zatem, że choć ten „sprzęt” jest delikatny, to nie jest przecież z delikatnego szkła J. Podczas ruchów w górę i w dół, gdy złapiesz już swój rytm, użyj trochę mocniejszego zacisku. Nie przesadź, ale też bądź stanowcza.

 1. Patrz mu w oczy.

To szalenie kręcące dla obu stron! Oczywiście na początku wiele dziewczyn nie ma takiej odwagi, by spojrzeć swojemu chłopakowi w twarz podczas pieszczenie go ręką. I nic na siłę! Gdy jednak to już któryś raz, spróbuj i odważ się – to przecież nic złego J.

 1. Zapytaj go, jak chce skończyć.

Ta kwestia jest zawsze drażliwa i zawstydzająca, ale nie da się jej uniknąć – i najlepiej, jeśli ustalicie to już na  początku. Wiele par postępuje w taki sposób, że do wytrysku dochodzi nad brzuchem dziewczyny. Możecie tez umówić się, że po prostu robicie to nad ręcznikiem, który potem od razu pójdzie do prania (i najlepiej go odłożyć na kupkę tych do wycierania okolic intymnych).

Nie zmuszaj się do niczego!

Nie traktuj poważnych porad ze śmiertelną powagą – może się okazać, że twój chłopak ma swój scenariusz na tego typu zabawę albo zrobisz coś nowego, co mu się super spodoba. Ważne jest to, byście oboje dobrze się bawili i potrafili ze sobą rozmawiać.

Czy jest jeszcze coś, o czym warto pamiętać? Oczywiście – mianowicie, aby nie zmuszać się do niczego. Jeśli czujesz, że nie jesteś jeszcze gotowa na tego typu pieszczoty i wolisz poprzestać na pocałunkach – ok, nie zmuszaj się. Nie ulegaj szantażom pt. „skoro nie zgadzasz się na seks, to chociaż to”. Seks, w jakiekolwiek formie by nie był, musi być przyjemnością dla was obojga. Więc i na tego typu pieszczoty zgadzaj się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy naprawdę też ich pragniesz.

Więcej w kategorii Intymność

 • Antykoncepcja

  Jak obliczyć dni płodne?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dni płodne to okres w trakcie trwania cyklu miesięcznego, kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest największe....

 • Intymność

  Seksualna presja? Nie daj się!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Przyjaciółka z wypiekami na twarzy mówi ci o pierwszym razie. Na imprezach ciągle robione są zakłady...

 • Intymność

  Masturbacja bez tajemnic. To musisz wiedzieć!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Masturbacja w naszym społeczeństwie jest poniekąd tematem tabu. Choć dotyczy większości z nas, mało kto otwarcie...

 • Intymność

  Fakty o włosach łonowych – na pewno tego nie wiesz!

  Autor: Redakcja TeenZone

  O włosach łonowych się nie rozmawia, po prostu. Ok, może czasem między przyjaciółkami dojdzie do krótkiej...

 • Intymność

  Bez tabu: Seks analny

  Autor: Redakcja TeenZone

  Na naszym forum poruszacie wiele ciekawych tematów, zadajecie trudniejsze i łatwiejsze pytania. Wśród nich są też...

Do góry