Połącz się z nami

Antykoncepcja

Petting a ciąża

Petting jest jedną z najczęstszych aktywności seksualnych wśród młodych osób, które jeszcze nie zdecydowały się na rozpoczęcie współżycia. Stanowi także wstęp do pełnego stosunku seksualnego, swego rodzaju lekcję podczas której młodzi ludzie uczą się reakcji ciała partnera. Często jednak zdarza się, że petting rodzi obawy o możliwość wystąpienia ciąży. Jak jest w rzeczywistości? Czy petting może doprowadzić do zapłodnienia?

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie czym tak naprawdę jest petting. Petting jest rodzajem aktywności seksualnej, podczas której nie dochodzi do penetracji czyli wprowadzenia członka partnera do pochwy partnerki. Na petting składają się pieszczoty oraz pocałunki całego ciała, łącznie ze strefami erogennymi. Petting powoduje rozładowanie napięcia seksualnego bez odbywania pełnego stosunku płciowego.

Czy petting to tylko zamiennik pełnego stosunku? Nie, choć powszechnie się tak uważa. Problem polega na tym iż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że petting to także gra wstępna przed stosunkiem – moment kiedy to para obdarowuje się pieszczotami, przygotowując się do odbycia stosunku. Jest to szczególnie istotne dla dziewcząt, które o wiele wolniej osiągają stan podniecenia i pełnej gotowości do stosunku płciowego.

Dla młodych ludzi, wkraczających dopiero w świat intymności, petting stanowi swego rodzaju lekcję, podczas której uczą się reakcji własnego ciała jak i ciała partnera na dotyk i pieszczoty, pozwalającą odkryć jak sprawiać przyjemność drugiej osobie. Dodatkowo, tego rodzaju pieszczoty intymne, budują i zacieśniają relacje między partnerami oraz uczą akceptacji własnej seksualności.

Petting a możliwość zajścia w ciążę

Młodzi ludzie uprawiający petting często obawiają się niechcianej ciąży. W przeważającej części przypadków, wpływ mają na to dwa czynniki – brak wiedzy oraz… burza hormonalna występująca w okresie dojrzewania, przekładająca się na nieregularny okres u dziewcząt.

Bardzo często, nastolatki decydujące się na petting, pod wpływem spóźniającego się okresu, obawiają się potencjalnej ciąży. Opóźniające się wystąpienie krwawienia miesiączkowego traktują jako pewny objaw ciąży. Należy pamiętać, że okres u nastolatki może być bardzo nieregularny – odchylenia w czasie, rzędu 7 dni i więcej, nie należą do rzadkości. W tym wieku, spóźniający się okres nie koniecznie oznacza zatem ciążę.

Czy petting może doprowadzić do ciąży? Możliwość zajścia w ciążę podczas uprawiania pettingu jest bardzo mała. Sytuacją, która niesie ze sobą największe ryzyko zajścia w ciążę jest bezpośredni kontakt spermy z narządami płciowymi partnerki. Może wtedy dojść do przedostania się plemników do dróg rodnych kobiety. Minimalne wręcz ryzyko zajścia w ciąże istnieć może także przy wprowadzeniu plemników do pochwy na palcach, gdyż plemniki poza organizmem bardzo szybko obumierają.

Przeczytaj także: Gra wstępna oraz jak pieścić chłopaka

Gdy uprawiam petting z dziewczyną bolą mnie jądra. Czemu?

Nie ma powodu do niepokoju. Jest to naturalna reakcja organizmu. Uprawiając petting, gdy nie dochodzi do wytrysku, pojawia się tak zwany „ból z niespełnienia”. Jest on wynikiem nagromadzenia się dużej ilości nasienia, które nie znalazło ujścia – petting nie doprowadził do wytrysku. Po paru godzinach lub po wytrysku ból jąder powinien minąć

Więcej w kategorii Antykoncepcja

Do góry