Połącz się z nami

Ona nie jest dziewicą i to jest dla mnie problem!

Związki

Ona nie jest dziewicą i to jest dla mnie problem!

„Nie sądziłem nigdy, że to będzie dla mnie jakiś poważny problem, ale… jest. Mianowicie, chodzi o moją dziewczynę Asię. Jesteśmy razem od roku i w sumie to tworzymy chyba fajny związek. Ale ja mam problem. Bo jestem prawiczkiem i sądziłem, że ten pierwszy raz przeżyjemy razem, niedługo. A w rozmowie okazało się, że Asia… nie jest już dziewicą. Mega mi to przeszkadza i w sumie nie wiem, czy chcę z nią być. Kocham ją, ale wolałbym, żeby była dziewicą. Co mam robić?” Maciej, 16l.

Wydawałoby się, że w obecnych czasach kwestia związana z tym, czy ktoś ma za sobą ten pierwszy raz albo nie, nie powinna być problemem. Jak się okazuje – może być inaczej. Jak uporać się z problemem, gdy to ona ma już ten pierwszy raz za sobą, a on jeszcze nie?

Po pierwsze – dlaczego ci to przeszkadza, że ona nie jest dziewicą?

To musisz ustalić na początku. W zdecydowanej większości przypadków chłopcom wydaje się, że przyczyną ich rozczarowania jest fakt, że ktoś już „dotykał” ich dziewczynę, że nie jest ona „świeża”. Jednak po dłuższym zastanowieniu się można dojść do wniosku, że jednak chodzi o coś innego… Tak właśnie uznał 16-letni Paweł:

– Kiedy dowiedziałem się, że moja dziewczyna już nie jest dziewicą, byłem w szoku. Normalnie wyszedłem od niej z domu i nie chciało mi się z nią gadać. Zepsuła wszystko! Powiedziałem jej kilka przykrych słów, że to już dla mnie nie to samo, że zepsuła całą magię itd. Ale w domu z kumplem zacząłem się nad tym zastanawiać i uznałem, że w sumie chyba nie chodzi o to, że ktoś ją dotykał, tylko o to, że… będę teraz porównywany. Bo gdyby to był pierwszy raz dla nas obojga, to stres byłby mniejszy. A tak? Ona już wie, jak to jest, a ja jestem niedoświadczony, może wypadnę gorzej, niż tamten? Chyba to mnie wkurzyło najbardziej – strach przed tym, że będzie mnie porównywać do jakiegoś kolesia. Ale po kilku dniach przeszło, porozmawialiśmy. Powiedziała, że trudno będzie być gorszym, niż tamten, który był jej życiowym błędem i bardzo tego żałuje. I że wcale nie czuje się jakaś super „doświadczona”, wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej się boi. W praktyce poszło dobrze i teraz w ogóle nie przeszkadza mi jej przeszłość – mówi Paweł.

Zastanów się, czy przypadkiem i tobie nie chodzi właśnie o taką przyczynę rozczarowania. Może tak naprawdę po prostu boisz się tego, ze w tej parze zostałeś jedynym „debiutującym”?

Jeśli tak, to koniecznie porozmawiaj ze swoją dziewczyną! To ważne, ponieważ w innym przypadku ona uzna, że zwyczajnie masz do niej wielki żal z powodu bycia z innym. Uwierz – na pewno nie będzie sądziła, że powodem odrzucenia czy focha z twojej strony jest strach przed byciem gorszym. To ona czuje się tą gorszą i brak wyjaśnienia z pewnością będzie dla niej szalenie przykry.

Pamiętaj też, że nawet, jeśli rzeczywiście staniesz na pozycji tego „drugiego” czy porównywanego – to co z tego? Jesteś z fajną dziewczyną, łączy was uczucie, a to zawsze sprawia, że seks jest fajny. Reszta nie ma zbyt dużego znaczenia.

Moja dziewczyna nie jest dziewicą… A musi nią być?

Zakładając jednak, że nie chodzi wcale o strach przed porównywaniem albo poczucie osamotnienia w tym „debiucie”. Co, jeżeli rzeczywiście przeszkadza ci fakt, że twoja dziewczyna już z kimś była? Cóż, musisz podjąć decyzję, co dalej.

Opcja pierwsza jest taka, że uświadamiasz sobie, że życie to życie i nie zawsze jest takie, jak sobie to wymyśliliśmy. Może twoja dziewczyna była już kiedyś zakochana albo po prostu zrobiła głupi błąd? Może sama strasznie go żałuje i wolałabym przeżyć z tobą ten pierwszy raz? Na pewno tak jest, skoro jest zakochana właśnie w tobie. Musisz sobie uświadomić, że nie jesteś jedyną osobą, która źle się czuje w tej sytuacji. Ona także nie ma lekko, zwłaszcza, że przyczyna waszego konfliktu jest po „jej stronie”.

Jeśli uznasz zatem, że trudno, stało się, ale jesteś w stanie z tym żyć – to zamknij sprawę i tyle. Powiedz, że więcej nie będziesz wracał do tematu i tak zrób. Jeżeli bowiem ciągle będziesz jej wypominał to, że z kimś kiedyś była, to uwierz – może kiedyś zechcieć odejść. Nikt nie chce żyć w ciągłym wyrzucie sumienia.

Jeżeli natomiast czujesz, ze to cię przytłacza – to zastanów się nad zerwaniem tej relacji. Pamiętaj jednak, że przed taką decyzją musisz się dokładnie zastanowić. Po to, abyś za kilka miesięcy nie zatęsknił i nie uznał, że było to zbyt nieprzemyślane. Bo wtedy może być już zwyczajnie za późno.

Więcej w kategorii Związki

Do góry