Połącz się z nami

Mój chłopak fatalnie całuje!

Intymność

Mój chłopak fatalnie całuje!

„Mam mega problem, pomóżcie. Chodzi o to, że mam chłopaka, Adriana. Jesteśmy ze sobą od dwóch miesięcy. I jestem z nim naprawdę szczęśliwa, to chłopak moich marzeń, ale… jest jeden problem. On fatalnie całuje! Ślini się strasznie, zawsze po pocałunkach mam wrażenie, że mam pół twarzy mokre. W ogóle robi to jakoś… nieporadnie. Co mam zrobić? Przeczekać? Unikać całowania? Kocham go, ale ciągle unikam pocałunków. Pomocy!” Kalinka, 15l.

Niektórzy twierdzą, że nie można „nie umieć” się całować – potrafi to każdy, po prostu. Niestety, prawda jest „ciut” inna. Istnieją osoby, które po prostu całują fatalnie – albo zbyt intensywnie, albo od razu próbują wsunąć język do gardła drugiej osoby, albo ślinią za bardzo… no i jest problem. Z jednej strony nie chcemy przecież zrywać związku z powodu tak banalnej rzeczy, z drugiej przecież całowanie jest ważne. Można porozmawiać – ale jak to zrobić tak, aby nie urazić tej drugiej osoby? Jeśli masz podobny problem, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Daj trochę czasu i go wykorzystaj
Nie od razu musisz aranżować „poważną rozmowę”, podczas której powiesz: „Hej, kocham cię, ale całujesz tak, że mam ochotę od ciebie uciec” (właściwie to takich słów nie używaj nigdy).

Na początek możesz dać jemu trochę czasu – ale jednocześnie sprytnie go wykorzystać. O szczegółach opowiada 16-letnia Joasia:

– Miałam bardzo podobny problem. Mój były chłopak całował bardzo intensywnie, jak dla mnie – za mocno. Czułam się trochę tak, jakby mnie atakował albo chciał zjeść. Długo zastanawiałam się nad tym, co robić. W końcu postanowiłam, że nie będę „wyskakiwała” z jakimś kazaniem, ale po prostu będę udzielać mu małych wskazówek. I tak, kiedyś się całowaliśmy i powiedziałam do niego coś w stylu „Czekaj, na początku całowałeś mnie tak delikatnie. Bardzo mi się to podobało, uwielbiam, gdy tak delikatnie muskasz moje usta”. Nie obraził się, tylko spytał: „Tak?” i zaczął mnie całować bardzo lekko, spokojnie. Potem jeszcze kilka razy powiedziałam mu, jak bardzo podobają mi się takie pocałunki i problem z głowy – śmieje się Joasia.

Też tak spróbuj. Na początek bez krytykowania albo mówienia „Źle to robisz”. Spróbuj mówić o tym, co ci się podoba, a nie, co jest źle. To ogromna różnica.

Kawa na ławę czyli jak mu powiedzieć, ze źle całuje

Próbowałaś i nic z tego nie wyszło? On nadal całuje tak, że przechodzą cię ciarki i masz serdecznie dość? Cóż, czas wyłożyć kawę na ławę. Zaproś go do siebie i szczerze powiedz, o co ci chodzi. Nie możesz jednak rzucić czymś w stylu: „Słuchaj, mam dość. Całujesz najgorzej spośród wszystkich chłopaków, z jakimi byłam. Zmień to w końcu!”. Jeśli tak to rozegrasz, to po prostu go urazisz. Z tak delikatnymi sprawami nie można postępować w ten sposób.

Spróbuj zrobić tak, jak 17-letnia Ewa:

– Kiedy miałam już dość pocałunków mojego chłopaka, po prostu pewnego dnia wzięłam go za rękę i powiedziałam: „Słuchaj kochanie. Muszę ci coś powiedzieć, ale chciałabym, abyś wiedział, że to dla mnie bardzo trudne. Boję się, że cię urażę, a bardzo cię kocham i nie chcę tego. Musimy jednak mówić sobie o wszystkim, to podstawa dobrego związku”. I powiedziałam, że nie do końca lubię, kiedy całkuje mnie w taki, a nie inny sposób i wolałabym delikatne, zmysłowe pocałunki. Widziałam, że sprawiłam mu przykrość, ale wziął się w garść i powiedział, że rozumie. Nawet podziękował za szczerość! Potem zaczęliśmy ćwiczyć. To było nawet zabawne, bo próbował całować mnie w różny sposób, niektóre były bardzo śmieszne! Ostatecznie nauczył się całować tak, jak lubię, a ja rozpływałam się w zachwytach. To była dobra decyzja – mówi Ewa.

Sposób Ewy jest jedynym słusznym – postaraj się powiedzieć mu prawdę, ale w delikatnych słowach. Jeśli dodasz, że obawiasz się jego reakcji, bo go kochasz, z pewnością nie zareaguje negatywnie!

A co zrobić gdy on nadal źle całuje i nic nie pomaga?

Oczywiście może być też tak, że nic nie przyniesie rezultatu. Ani sugestia, ani rozmowa. On tak całuje i koniec, kropka. Co wówczas? Niestety, musisz podjąć decyzję samodzielnie. Możesz dać mu jeszcze czas (wątpliwa sprawa ) albo zaakceptować to, że on tak po prostu ma. Alternatywą jest też zerwanie – pamiętaj jednak, aby dobrze zastanowić się przed taką decyzją.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Częste sny erotyczne – co oznaczają?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Chyba potrzebuję pomocy. Od kilku miesięcy mam poważny problem… ze snami. A dokładniej, ciągle mam sny...

 • Intymność

  Przedwczesny wytrysk

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zosia, 18 lat: Po roku znajomości zdecydowaliśmy się z chłopakiem na nasz pierwszy raz. On był...

 • Antykoncepcja

  Co zmniejsza skuteczność antykoncepcji?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ciąża w wieku szesnastu czy siedemnastu lat jest zwykle prawdziwym dramatem dla pary, która się o...

 • Intymność

  Masturbacja bez tajemnic. To musisz wiedzieć!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Masturbacja w naszym społeczeństwie jest poniekąd tematem tabu. Choć dotyczy większości z nas, mało kto otwarcie...

 • Intymność

  On namawia mnie na seks w szkole!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam pewien problem. Mój chłopak, z którym spotykam się od półtora roku i z którym już...

Do góry