Połącz się z nami

Nieudany pierwszy raz

Intymność

Nieudany pierwszy raz

Adam, 17 lat: Po kilku miesiącach bycia razem, postanowiliśmy przeżyć z dziewczyną nasz pierwszy raz. Ja jestem prawiczkiem a ona dziewicą. Próbowaliśmy już kilka razy odbyć stosunek, jednak za każdym razem pojawia się wielki problem – brak erekcji lub niepełna erekcja, przez co nie mogę przerwać jej błony dziewiczej i wprowadzić członka do środka. Jestem załamany bo nie wiem czemu tak się dzieje. Mam ogromną chęć na seks, częste, silne erekcje, nawet podczas pieszczot z moją dziewczyną nie mam z nimi problemu. Problem pojawia się tylko gdy próbujemy współżyć. Co robić?

Pierwszy raz to ogromne przeżycie dla dwojga partnerów. Moment inicjacji seksualnej utożsamiany jest z wejściem w dorosłość, stanowi przełom i rzutuje na dalsze życie i relacje, zarówno seksualne jak i partnerskie. Ze względu na małe doświadczenie partnerów, nie zawsze wszystko przebiega po ich myśli. Czasami pierwszy raz odbiega dalece od wyobrażeń lub po prostu nie dochodzi do niego.

Nieudany pierwszy raz przez brak erekcji u chłopaka

Problemy z erekcją podczas pierwszego stosunku zdarzają się bardzo często. Są one głównie spowodowane dużym stresem połączonym z silnym podnieceniem. Młodym mężczyznom bardzo zależy na tym, aby dobrze wypaść w oczach swojej partnerki. Ta chęć bycia „idealnym kochankiem” rodzi stres, który bezpośrednio przekłada się na problemy z erekcją. Często dochodzi wtedy do kolejnych, nieudanych prób odbycia stosunku co jeszcze bardziej potęguje stres. Inną przyczyną stresu może być także obawa o nieplanowaną ciążę, o to czy wielkość penisa jest prawidłowa, kompleksy lub niskie poczucie własnej wartości.

Przyjąć należy, że jeżeli nie ma problemów z uzyskaniem wzwodu podczas innych czynności seksualnych, występują poranne erekcje, to właśnie psychika odpowiada za niepowodzenie podczas pierwszego razu. Więcej o problemach z erekcją u nastolatków można przeczytać w artykule Zaburzenia erekcji u nastolatka, opublikowanym na łamach TeenZone.PL.

Jak zatem pokonać niemoc i stres związany z pierwszym razem? Kluczem do wszystkiego jest cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, czułość i uczucie łączące partnerów. Długa gra wstępna, antykoncepcja, miejsce w którym nikt nie będzie przeszkadzać… te wszystkie czynniki wpływają na nastrój i poziom stresu podczas pierwszego stosunku seksualnego. Jeżeli to wszystko nie pomoże, warto udać się do specjalisty – seksuologa, psychologa bądź urologa.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Ciągle myślę tylko o seksie!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Ciągle myślę o seksie! Pomóżcie, bo chyba oszaleję! Te myśli towarzyszą mi cały czas, w szkole,...

 • Antykoncepcja

  Antykoncepcja awaryjna

  Autor: Redakcja TeenZone

  Chwilowe uniesienie i magiczna atmosfera, która towarzyszy relacjom między partnerami przed stosunkiem seksualnym czasami doprowadza do...

 • Intymność

  Seks a przedwczesny wytrysk

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dla nastolatków, którzy dopiero zaczynają współżycie seksualne, jest to sfera, która powoduje mnóstwo dylematów i problemów....

 • Intymność

  Chłopak namawia mnie na seks oralny!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jesteście parą. Nie widzicie poza sobą świata. Zgadzacie się w wielu sprawach, macie już za sobą...

 • Intymność

  Nie jestem gotowa na „pierwszy raz”

  Autor: Redakcja TeenZone

  Maja, 15 lat: Od dwóch lat jestem ze swoim obecnym chłopakiem. Jesteśmy ze sobą szczęśliwi, bardzo...

Do góry