Połącz się z nami

Nieudany pierwszy raz

Intymność

Nieudany pierwszy raz

Adam, 17 lat: Po kilku miesiącach bycia razem, postanowiliśmy przeżyć z dziewczyną nasz pierwszy raz. Ja jestem prawiczkiem a ona dziewicą. Próbowaliśmy już kilka razy odbyć stosunek, jednak za każdym razem pojawia się wielki problem – brak erekcji lub niepełna erekcja, przez co nie mogę przerwać jej błony dziewiczej i wprowadzić członka do środka. Jestem załamany bo nie wiem czemu tak się dzieje. Mam ogromną chęć na seks, częste, silne erekcje, nawet podczas pieszczot z moją dziewczyną nie mam z nimi problemu. Problem pojawia się tylko gdy próbujemy współżyć. Co robić?

Pierwszy raz to ogromne przeżycie dla dwojga partnerów. Moment inicjacji seksualnej utożsamiany jest z wejściem w dorosłość, stanowi przełom i rzutuje na dalsze życie i relacje, zarówno seksualne jak i partnerskie. Ze względu na małe doświadczenie partnerów, nie zawsze wszystko przebiega po ich myśli. Czasami pierwszy raz odbiega dalece od wyobrażeń lub po prostu nie dochodzi do niego.

Nieudany pierwszy raz przez brak erekcji u chłopaka

Problemy z erekcją podczas pierwszego stosunku zdarzają się bardzo często. Są one głównie spowodowane dużym stresem połączonym z silnym podnieceniem. Młodym mężczyznom bardzo zależy na tym, aby dobrze wypaść w oczach swojej partnerki. Ta chęć bycia „idealnym kochankiem” rodzi stres, który bezpośrednio przekłada się na problemy z erekcją. Często dochodzi wtedy do kolejnych, nieudanych prób odbycia stosunku co jeszcze bardziej potęguje stres. Inną przyczyną stresu może być także obawa o nieplanowaną ciążę, o to czy wielkość penisa jest prawidłowa, kompleksy lub niskie poczucie własnej wartości.

Przyjąć należy, że jeżeli nie ma problemów z uzyskaniem wzwodu podczas innych czynności seksualnych, występują poranne erekcje, to właśnie psychika odpowiada za niepowodzenie podczas pierwszego razu. Więcej o problemach z erekcją u nastolatków można przeczytać w artykule Zaburzenia erekcji u nastolatka, opublikowanym na łamach TeenZone.PL.

Jak zatem pokonać niemoc i stres związany z pierwszym razem? Kluczem do wszystkiego jest cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, czułość i uczucie łączące partnerów. Długa gra wstępna, antykoncepcja, miejsce w którym nikt nie będzie przeszkadzać… te wszystkie czynniki wpływają na nastrój i poziom stresu podczas pierwszego stosunku seksualnego. Jeżeli to wszystko nie pomoże, warto udać się do specjalisty – seksuologa, psychologa bądź urologa.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Orgazm – fakty i mity

  Autor: Redakcja TeenZone

  Właśnie zacząłeś/-łaś współżycie seksualne? Albo to planujesz? A może nie masz nawet z kim to zacząć...

 • Intymność

  Nie mam ochoty na seks – czy to normalne?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam poważny problem. Jakiś czas temu zaczęłam współżyć z moim chłopakiem. Na początku wszystko było dobrze,...

 • Intymność

  Miejsca nieodpowiednie na pierwszy raz

  Autor: Redakcja TeenZone

  Planujecie wasz pierwszy raz? Świetnie, przed wami naprawdę wspaniałe przeżycie, które – jeśli tylko znacie się...

 • Intymność

  Chłopak namawia mnie na seks oralny!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jesteście parą. Nie widzicie poza sobą świata. Zgadzacie się w wielu sprawach, macie już za sobą...

 • Intymność

  Ciąża po pettingu?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nazywam się Piotr, mam 16 lat. Dwa tygodnie temu wraz z moją dziewczyna uprawialiśmy petting. Teraz...

Do góry