Połącz się z nami

Najgorsze trendy urodowe z 2015 roku – jest co wspominać!

Moda

Najgorsze trendy urodowe z 2015 roku – jest co wspominać!

Rok 2015 już dawno za nami, ale… my jeszcze trochę powspominajmy. Dla śmiechu i trochę ku przestrodze. Bo ci, którzy ślepo idą za modą, często stają się pośmiewiskiem. Na pewno tak było, jeśli korzystali z poniższych trendów…

Zapraszamy na małe zestawienie – oto najgorsze trendy urodowe zeszłego roku!

1. Paznokcie a’la pęcherze

Były już paznokcie z białą obwódką, były przeróżne wzory, brokaty, cieniowanie, lakiery hybrydowe, w końcu paznokcie przypominające kształtem pazury. Wszystko to można było znieść, z mniejszym lub większym zachwytem. Jednak tego, co pojawiło się na dłoniach niektórych dziewczyn w zeszłym roku… po prostu nie można zostawić bez negatywnego komentarza!

„Bubble nails” – pod takim hasłem znajdziemy w wyszukiwarce internetowej ten szczególny rodzaj zdobienia paznokci. Kto ciekawy – niech zerka. W naszej opinii ten szczególny manicure sprawia, że paznokcie wyglądają, jakby miały olbrzymie pęcherze. Jest to nie tyle nieładne, co zwyczajnie obrzydliwe. Mówimy „buble nails” stanowcze nie!

2. Brokat na brodzie (męskiej, rzecz jasna )

To, że broda szturmem zdobyła serca młodych mężczyzn, nikogo już nie dziwi – i nie jest to szalenie ekscytujące. Ale sprawa zmienia się diametralnie, kiedy mówimy o… męskiej brodzie ozdobionej brokatem. Tak, taka moda pojawiła się w zeszłym roku i na szczęście szybko poszła w zapomnienie.

Młodzi mężczyźni, pamiętajcie – brokat jest dla kobiet. Nie ma i nie będzie wyjątku od tej reguły. Jeśli ją złamiesz, na własne życzenie otrzymasz negatywne komentarze i drwiny. Jesteś na to gotowy – szalej.

3. Owłosione pachy u dziewczyn.

Właściwie trudno powiedzieć, który z zeszłorocznych trendów był najbardziej nieprzyjemny dla oka, ale owłosione pachy u kobiet bardzo mocno pchają się na pierwsze miejsce. Moda ta rozpowszechniła się u młodszych kobiet, w tym u wielu nastolatek. Zasada jest prosta: im więcej włosów pod pachami, tym lepiej. Ma być naturalnie i przez to seksownie.

My odpowiemy na to tylko jednym, krótki słowem: „fuj”.

4. Brokat na owłosionych pachach.

Żeby powyższego było mało, kolejny trend, jaki pojawił się w zeszłym roku, znowu dotyczył owłosionych, damskich pach. Tym razem same kłaczki nie wystarczyły. Dziewczyny, które chciały być bardzo oryginalne, sypały na swoje włosy pod pachami… brokat. Im bardziej kolorowy, tym lepszy.

Pomijając już wątpliwą przyjemność z podrażnienia skóry drobinkami brokatu, jest to zwyczajnie brzydkie, nieestetyczne, po prostu nie! Pod każdym względem.

5. Znowu pachy. Tym razem pofarbowane włoski.

Zeszłoroczne style bardzo skupiły się na włosach pod pachami. Nie pasuję ci te naturalne? Brokat cię nie przekonuje? Ok, więc chociaż zapuść i pofarbuj na różowo – tak zdawały się mówić niektóre panie w zeszłym roku. By było tego mało, za tą szaloną modą poszły też także niektóre gwiazdy Hollywood.

Jeśli masz trochę rozsądku w głowie, nie daj się temu. Nie kopiuj tak okropnych nowości. Zaprzyjaźnij się z maszynką do golenia na wieczność.

6. Sztuczny koczek u faceta.

Wiemy, że panowie zaczęli o siebie dbać. Że nieobce są im już kremy czy nawet lakiery do stylizacji włosów. I większości dziewczyn to nie przeszkadza – wręcz szukają tych zadbanych. Ale żeby sztuczne koczki? Albo w ogóle – koczki?

Niestety, w zeszłym roku mignął nam taki trend. Panowie kupowali koczki albo zapuszczali włosy, by je stworzyć. Drogi młody mężczyzno, nigdy tego nie rób. Pewne rzeczy zostawmy dziewczynom.

7. Znowu panowie – spodnie z miejsce na pieluchę.

Najpierw były kontrowersyjne rurki. Niestety, chyba niektórym już się znudziły, bo kanon z 2015 roku zasugerował pójście w drugą skrajność – spodnie tak szerokie i luźne w kroku, że wyglądają, jakby miały miejsce na (pełną) pieluchę.

Sprawa jest jasna – nie kupujemy, nie ulegamy, nie przymierzamy nawet.

8. Usta… na szklankę.

To wisienka na torcie naszego małego rankingu. Chodzi o chwilowe „powiększanie” ust poprzez zasysanie powietrza w szklance. Przez ten zabieg usta nabrzmiewają. Często skutkiem ubocznym tego pomysłu jest powstanie okropnych krwiaków dookoła ust.

Ten pomysł jest nie tylko beznadziejny, ale i niebezpieczny. Szklanka może pęknąć, pokaleczyć usta… cóż, to nie jest warte najmniejszej uwagi.

Nie to ładne, co modne!

Niektóre kanony mody są po prostu boskie i aż żal z nich nie skorzystać. Ale są też takie, które należy po prostu wyśmiać – nie ma innej, dobrej reakcji. I na pewno do nich wszystkich należy całe nasze powyższe zestawienie.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Moda

Do góry