Połącz się z nami

Mój pierwszy raz z najlepszym kumplem

Intymność

Mój pierwszy raz z najlepszym kumplem

„Mam duży problem. Jestem już prawie dorosła, a ciągle nie mam za sobą tego „pierwszego razu”. Jest mi głupio przed koleżankami i czuję się jakaś taka… inna, niż wszyscy. Wpadłam więc na pomysł, żeby zrobić to ze swoim najlepszym kolegą. Zachowamy to między sobą i będę pewna, że robię to z kimś, komu na mnie zależy. Czy to dobra „metoda” na pozbycie się dziewictwa?” Ola, 17l.

Pomysł, na jaki wpadła Ola, nie należy do rzadkości. Czasem, gdy „wszyscy” mają za sobą ten pierwszy raz, wydaje się to być świetnym rozwiązaniem. Czy jednak jest tak w rzeczywistości?

Zanim podejmiecie decyzję…
Przede wszystkim należy bardzo mocno podkreślić, że taka decyzja nie może zapaść pochopnie. Jeśli już rozważasz taki pomysł, zastanów się, dlaczego właściwie o tym pomyślałaś i co – oprócz dziewictwa, możesz stracić.

Ukryte powody
W niektórych przypadkach wcale nie chodzi o chęć pozbycia się dziewictwa, ale o… uczucie do przyjaciela. Było tak w przypadku 16-letniej Zuzanny:

– Wszyscy moi znajomi już dawno to zrobili – podkreśla Zuzanna. – Czułam się gorsza, więc wpadłam na pomysł, że zrobię to z Michałem, moim dobrym kumplem. Strasznie bałam się złożyć mu taką propozycję, więc wyżaliłam się przyjaciółce. Mówiłam jej, że boję się jego reakcji, że nie chciałabym go stracić ani zawieść, ale chciałabym, żeby pomógł mi z tym „problemem”. Moja przyjaciółka mnie wysłuchała i w końcu zapytała: „Czy ty przypadkiem się w nim nie kochasz?”. To mnie aż uderzyło! Pomyślałam, że rzeczywiście, przecież cały czas nie myślę o „kłopocie”, tylko o Michale. W końcu odważyłam się i zaproponowałam mu randkę. Jesteśmy parą już półtora roku!

Jeśli podobnie jak Zuzanna, myślisz o przeżyciu swojego pierwszego razu ze swoim przyjacielem, przemyśl dokładnie swoją motywację. Zastanów się dokładnie, czy przypadkiem nie chodzi o „ciężar dziewictwa”, ale o uczucie to osoby, którą tak lubisz.

To nie miłość – chcę pozbyć się dziewictwa!

A co w sytuacji, gdy wcale nie chodzi o uczucie, ale o rzeczywistą chęć przeżycia pierwszego razu? Tutaj musisz zachować wielką ostrożność, ponieważ taki pomysł może ostatecznie okazać się zgubny dla ciebie i twojego przyjaciela.

Idealny scenariusz jest taki, że prześpicie się ze sobą, a potem każde z was zachowa to w tajemnicy i będziecie w końcu „dorośli”. To jednak bardzo idylliczny obraz wydarzeń. W praktyce może wyjść znacznie gorzej – na przykład tak, jak u 16-letniej Edyty:

– Marcinowi, mojemu najlepszemu kumplowi, od razu spodobał się ten pomysł – zauważa Edyta. – W końcu znaliśmy się „jak łyse konie”, ufaliśmy sobie, więc dlaczego nie mielibyśmy sobie pomóc? Jednak wszystko to było… okropne. Najpierw zaczęliśmy się śmiać, potem czuliśmy się idiotycznie ze swoją nagością. Marcin ciągle mnie pytał, czy wszystko w porządku i chyba bał się mnie dotknąć. Atmosfera była… okropna. Byłam spięta, trochę mnie bolało, zero przyjemności. Rozstaliśmy się w dziwacznym klimacie, a następnego dnia kolega Marcina spytał mnie… jak było! To miała być nasza tajemnica! Od tamtej pory już się unikamy, nie mogę na niego patrzeć i w sumie żałuję, że straciłam przyjaciela.

Niestety, taki scenariusz jest możliwy. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do relacji niemalże bratersko – siostrzanej, już samo rozebranie się może być dla was szalenie krępujące. Warto zauważyć, że to uczucie dalekie od pożądania. Bardzo trudno również o utrzymanie poprzedniej relacji po wspólnym seksie oraz dotrzymanie tajemnicy. Może się więc okazać, że straciliście siebie nawzajem.

Warto poczekać na odpowiedni moment!
Kiedy „wszyscy” dookoła już to zrobili (albo tylko tak mówią), łatwo o poczucie wyobcowania. Pamiętaj jednak, że po pierwsze – nie jesteś inna, tylko jesteś wyjątkowo mądra, skoro czekasz na chłopaka, którego naprawdę pokochasz. Po drugie – czy naprawdę dla możliwości powiedzenia: „nie jestem już dziewicą” warto tracić super kumpla… i możliwość przeżycia tego wyjątkowego momentu z tym wymarzonym partnerem??

Więcej w kategorii Intymność

 • Antykoncepcja

  Tabletki antykoncepcyjne – szkodliwe?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Marta, 17 lat: Wraz ze swoim chłopakiem, postanowiliśmy, że niedługo rozpoczniemy współżycie. Chciałabym się zabezpieczyć przed...

 • Intymność

  Otwarty związek – o co chodzi?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam problem. Chodzi o to, że mój chłopak zaproponował mi otwarty związek, a ja nie mam...

 • Antykoncepcja

  Pigułki i tabletki antykoncepcyjne

  Autor: Redakcja TeenZone

  Odpowiedni i przemyślany dobór najlepszych środków antykoncepcyjnych jest niewątpliwie bazą, na której można budować zdrowy związek...

 • Antykoncepcja

  Tabletki antykoncepcyjne – wszystko na temat

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zastanawiasz się nad doustną antykoncepcją hormonalną? Chciałabyś spróbować, ale nie jesteś pewna, czy to dla ciebie?...

 • Intymność

  Czy pierwszy raz boli?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Pierwszy stosunek jest ogromny wydarzeniem i przeżyciem za razem w życiu każdego młodego człowieka. Towarzyszy mu...

Do góry