Połącz się z nami

Mam za dużego penisa!

Intymność

Mam za dużego penisa!

„Potrzebuję pomocy. Wiem, że zwykle mężczyźni mają kompleksy na punkcie zbyt małych członków i mój problem będzie wydawał się dziwny, ale… mam za dużego penisa! Ma zdecydowanie ponad 20 cm w stanie wzwodu i po prostu jest to za dużo. Próbowaliśmy już seksu z moją dziewczyną i niestety, ona się wystraszyła, a potem była tak spięta, że nic z tego nie wyszło. Co mam teraz zrobić? To przecież jakiś dramat.” Jarek, 16l.

Rzeczywiście, o ile najczęstszym kompleksem kobiet są zbyt małe piersi, o tyle u mężczyzn podobnie wygląda kwestia długości penisa. Młodzi i starsi mężczyźni zdecydowanie częściej narzekają, że ich penisy są po prostu zbyt małe (co najczęściej jest nieprawdą), niż zbyt duże. Nie oznacza to jednak, że odwrotny kłopot nie istnieje – przypadek Jarka jest tego potwierdzeniem. Co więcej, jest to zwykle rzeczywiście dość poważna sprawa.

Duży penis to znaczy jak duży?

Wyjaśnienie tego to zasadnicza kwestia. Kiedy faktycznie mówimy o zbyt dużym penisie? Ile centymetrów to „jeszcze ok”, a ile to już zdecydowanie zbyt dużo?

Cóż, tak naprawdę odpowiedź nie jest jasna. Wszystko zależy bowiem od dopasowania się partnerów. Średnia długość pochwy to około 10 centymetrów – oczywiście pochwa staje się bardziej elastyczna w stanie pobudzenia. Od tej normy, podobnie jak w przypadku penisów, są różne odstępstwa. I tak, może się zdarzyć, że seks będzie raczej niesatysfakcjonujący, bo ona jest „zbyt luźna” albo on ma bardzo małego penisa. Może też być tak, że choć jego przyrodzenie ma imponujący rozmiar, jej to nie przeszkadza – to indywidualne kwestie i jeśli para jest dopasowana, to jest po prostu ok.

Gdyby jednak upierać się przy liczbach – generalnie uważa się, że bardzo duży penis to ten, który w stanie wzwodu ma ponad 20 centymetrów. Współżycie z mężczyzną, którego przyrodzenie ma od 20 do 25 centymetrów jest dla większości kobiet zwyczajnie bolesne.

Za duży penis – czy aby na pewno?

Sporych rozmiarów penis może przysporzyć wielkich problemów zwłaszcza wtedy, gdy młody mężczyzna dopiero zdobywa swoje seksualne doświadczenia. Jeżeli partnerka jest dziewicą, to oprócz zwykłych obaw związanych z przebiciem błony dziewiczej dochodzi strach w związku z rozmiarem członka. W efekcie może okazać się, że oboje partnerzy są tak zestresowani, że współżycie jest niemożliwe. I mamy mały „falstart”. Na pocieszenie – spokojnie, wszystko da się jeszcze naprawić. Co dokładnie możecie zrobić?

Po pierwsze – zapomnij o wszelkich tabletkach czy maściach, które miałyby zmniejszyć rozmiar penisa. Nie ma takich środków i uwierz – jeśli zapłacisz nawet i 300 złotych, to po prostu stracisz pieniądze. Drugi powód, dla którego nie warto sięgać po tego typu specyfiki jest taki, że najczęściej nie są one w ogóle sprawdzone pod względem medycznym, czyli ich przyjmowanie jest niebezpieczne dla zdrowia.

Co więc możesz zrobić gdy masz za dużego penisa?

Przede wszystkim porozmawiaj ze swoją partnerką o problemie. Oczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziecie czuli się zażenowani całą tą sytuacją, ale przecież nie rozstaniecie się z tak głupiego powodu! Najważniejsza jest rozmowa i wzajemne zrozumienie – tylko w ten sposób będziecie mogli świadomie podejść do kolejnego kroku.

A tym jest… dobór odpowiednich środków nawilżających – to na początek. Nie rezygnujcie z nich, bo ich rola w pokonaniu waszego problemu jest ogromna. Do wyboru macie przeróżne środki, różniące się zapachem czy konsystencją, wy jednak skupcie się na tych, które będą dawały największe nawilżenie.

Druga sprawa to wybór odpowiedniej pozycji. Cóż, musicie przyzwyczaić się do myśli, że nie każda pozycja jest dla was – macie nieco zmniejszony repertuar, a przynajmniej na początku.

Idealną dla was pozycją będzie ta „na łyżeczki”. To pozycja, w której oboje leżycie na boku, mężczyzna za kobieta. Dzięki takiemu ułożeniu waszych ciał penis nie będzie wnikał zbyt głęboko, co zniweluje problem bolesności.

Wbrew pozorom, dobra będzie także pozycja „na jeźdźca”, w której kobieta siedzi na mężczyźnie. Z jednej strony w ten sposób umożliwia się dość głęboką penetrację, z drugiej – to dziewczyna decyduje, jak głęboko penis może zostać wprowadzony. I jest to satysfakcjonujące dla obu stron.

Nie rezygnujcie także z pozycji klasycznej – oczywiście z zastrzeżeniem, że w przypadku odczuwania bólu przez partnerkę zdecydujecie się na coś innego.

Z czasem będzie lepiej!

Problem będzie miał dla was szczególne znaczenie na początku współżycia, ale z czasem – uwierzcie, będzie lepiej. I za jakiś czas może się okazać, że były to tylko „dobrego złe początki”, bo tak naprawdę jesteście bardzo dopasowani.

Więcej w kategorii Intymność

 • Antykoncepcja

  Pigułki antykoncepcyjne – jak rozpoznać, że są źle dobrane?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Coraz więcej nastolatek decyduje się na zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. Nie tylko z powodu chęci zabezpieczenia się...

 • Intymność

  Wszystko o… malinkach!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam dość nietypowe pytanie, które wstydzę się zadać znajomym. Czym jest właściwie malinka? Słyszałam o niej...

 • Ciąża

  Jestem w ciąży – czy ukrywać ten fakt przed znajomymi?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Od kilku dni wiem, że jestem w ciąży, to 9-ty tydzień. Mam trochę niepoukładaną sytuację –...

 • Intymność

  Seks podczas miesiączki

  Autor: Redakcja TeenZone

  Aneta, 17 lat: Czasami odczuwam podczas okresu silne podniecenie. Mamy wtedy z chłopakiem ochotę na seks,...

 • Antykoncepcja

  Antykoncepcja hormonalna dla nastolatki

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jeśli podjęłaś już decyzję o podjęciu współżycia seksualnego, to z całą pewnością myślisz również o antykoncepcji....

Do góry