Połącz się z nami

Masturbacja – wasze najczęstsze pytania

Intymność

Masturbacja – wasze najczęstsze pytania

O masturbacji, wręcz pozorom, wiemy niewiele – tyle tylko, że robi to właściwie prawie każdy ;-). Gdyby jednak „zająć się” szczegółami, okazuje się, że wiele spraw jest niewyjaśnionych. Oczywiście nie rozmawiamy o nich, bo to jeden z najbardziej krępujących tematów. My jednak się aż tak bardzo nie krępujemy – dlatego poniżej znajdziesz wyjaśnienia nurtujących spraw związanych z masturbacją. Stworzyliśmy je w oparciu o listy od was.

Dagmara, 15l.: „Często podczas masturbacji wyobrażam sobie, że ktoś mnie gwałci. Podnieca mnie to. Ale czy to znaczy, że coś jest ze mną nie tak albo że chciałabym być zgwałcona naprawdę?”

Może cię to zdziwić, ale takie wyobrażenia – związane np. z brutalnym seksem, do którego jesteśmy przymuszani, ma niemal każdy. Począwszy od chłopaków (którzy nie są gwałcicielami, ale lubią sobie wyobrażać, że gwałcą), po dziewczyny, które lubią snuć fantazje o byciu zgwałconą.

Jeśli masz podobne wyobrażenia – nie martw się, wszystko jest z tobą w porządku! Fantazje te biorą się zazwyczaj z potrzeby dodania „pikanterii” swoim wyobrażeniom, ale nie mają związku z faktycznymi potrzebami. W trakcie fantazji mamy pełną kontrolę nad tym, co się dzieje – poniekąd dlatego jest to takie kuszące.

Alina, 14l.: „Czasem, kiedy to robię, wyobrażam sobie, że robię to z wieloma chłopakami. To mnie podnieca. Ale z drugiej strony, jestem przecież jeszcze dziewicą! Czy oznacza to, że gdy już pójdę z chłopakiem do łóżka, to okaże się, że nie jest mi z nim dobrze, bo będę chciała seksu grupowego?”

To kolejna z fantazji, które są przyjemne… bo urozmaicają nasze życie seksualne (nawet to tylko w pojedynkę). Nie martw się – wiele osób myśli o seksie grupowym, chociaż tak naprawdę wcale nie planuje go przeżyć. Obawy o to, że kiedyś z tego powodu nie będzie wystarczał ci jeden partner, są kompletnie bezpodstawne.

Beata, 15l.: „Często, gdy się onanizuję, wyobrażam sobie, że uprawiam seks z dziewczyną. Jednocześnie jestem bardzo zakochana w moim koledze ze szkoły i to już od dawna. A może tylko siebie tak oszukuję, może tak naprawdę jestem lesbijką?”

Posądzanie się o skłonności homoseksualne na podstawie wyobrażeń podczas masturbacji to wielkie nieporozumienie J. Bardzo często zdarza się, że wyobrażamy sobie coś, w czym wcale nie chcielibyśmy brać udziału (patrz wyżej – gwałt). Jednak jest to dla nas atrakcyjne w myślach, ponieważ możemy tym „sterować” i jest to coś zupełnie nowego. Zaspokajamy tak swoją ciekawość. Nawet mężczyźni wyobrażają sobie czasem, że uprawiają seks z innymi mężczyznami, chociaż wcale nie są homoseksualni. Jeśli dodatkowo „na żywo” czujemy pociąg do płci przeciwnej, to naprawdę nie ma się czym martwić.

Tomek, 14l: „To zabrzmi strasznie, ale… podnieca mnie, gdy słyszę głosy moich rodziców, gdy to robią. Potem czuję się jak kretyn – to przecież moi rodzice! Jestem jakiś nienormalny, czy co?”

To jedna z najbardziej krępujących rzeczy dotyczących masturbacji – czasem rozpoczyna się ona po tym, jak usłyszymy, że siostra czy nawet rodzice uprawiają seks. Bywa to wręcz przygnębiające, ponieważ w końcu to członkowie rodziny!

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, nie martw się. Głowa do góry – wszystko z tobą w porządku. Tak naprawdę przecież nie podniecają cię sami rodzice, co raczej sam odgłos tego, co niedostępne, prawda? Dopóki nie chodzisz i nie podglądasz członków swojej rodziny, wszystko jest w porządku .

Krzysiek, 14l. „Głupio się przyznać, ale… robiłem to już kilka razy w szkole. W zamkniętej toalecie. Nie, żeby klimat mnie jakoś podniecał, po prostu zwykle gdzieś o godzinie 12 odczuwam wielką ochotę. Potem zawsze zastanawiam się, czy wszystko ze mną w porządku…”

Ach, gdyby ściany różnych budynków mogły mówić, opowiedziałyby o tysiącach takich przypadków! W istocie, często zdarza się, że ochota na seks przychodzi nam w określonych porach dnia. U niektórych jest to wieczór, u większości – godziny dopołudniowe. Czasem podniecenie jest tak silne, że aż kusi, by ulżyć sobie np. w szkolnej toalecie – i niektórzy z tego korzystają. Spokojnie, to nic nienormalnego!

Pamiętaj jednak, że w takich przypadkach musisz zachować szczególną ostrożność. Gdyby ktoś cię usłyszał lub zobaczył… nieciekawa wizja, co?

Spokojnie, to tylko masturbacja!

Wiele kwestii dotyczących masturbacji męczy nas i niepokoi. W praktyce jednak można spokojnie uznać, że w wielu rzeczach wszyscy jesteśmy podobni. I to, co tobie wydaje się niezwykłe, może okazać się zupełnie zwyczajne. Dobrze o tym wiedzieć, prawda?

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Krzywy penis – norma czy coś dziwnego?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam ogromny problem. Chodzi o to, że mój penis jest po prostu krzywy, odchyla się w...

 • Intymność

  Rodzice chcą ze mną rozmawiać o seksie! Ratunku!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie, chyba mam problem. Chodzi o moją mamę. Już kilka razy widziałam, że czai się na...

 • Antykoncepcja

  Jak obliczyć dni płodne?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dni płodne to okres w trakcie trwania cyklu miesięcznego, kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest największe....

 • Antykoncepcja

  Pierwsze objawy ciąży: fakty i mity

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nawet nastolatki, które zabezpieczają się przed ciążą, często obawiają się ewentualnej wpadki. Czytanie for internetowych dotyczących...

 • Intymność

  Mimowolne fantazje seksualne

  Autor: Redakcja TeenZone

  Weronika, 15 lat: Co mi jest, jeżeli od ponad dwóch lat mam „zboczone” myśli? Zupełnie nie...

Do góry