Połącz się z nami

Krzywy penis – norma czy coś dziwnego?

Intymność

Krzywy penis – norma czy coś dziwnego?

„Mam ogromny problem. Chodzi o to, że mój penis jest po prostu krzywy, odchyla się w prawo. Nikomu oczywiście o tym nie mówiłem, ale teraz zaczyna się dramat, bo moja dziewczyna wspomina o tym, że moglibyśmy pomyśleć o tym pierwszym razie. Na samą myśl przechodzą mnie ciarki – co, jeśli nie dam rady? Albo ona mnie wyśmieje? Mój krzywy penis nie daje mi spokoju… Ciągle o tym myślę, tracę humor, nie mogę spać… pomocy.” Radek, 16l.

Autorowi tej wiadomości zapewne wydaje się, że jest pokrzywdzonym przez los wyjątkiem. Nic bardziej mylnego. Jak twierdzą specjaliści, niemal każdy penis wygina się bardziej w jedną lub drugą stronę. Oczywiście w niektórych wypadkach możemy mówić już o patologii, która wymaga interwencji chirurgicznej. Warto zatem dowiedzieć się, kiedy pomoc jest potrzebna, a kiedy absolutnie nie.

Krzywy penis – czy to jest faktycznie problem?

Penis może być skrzywiony z różnych przyczyn, przy czym najczęściej spotykaną jest po prostu taki jego „wizerunek” anatomiczny, czyli po prostu „tak ma”. Jednak warto wiedzieć, że przyczyna jest tutaj mniej ważna – najważniejszy jest stopień wykrzywienia, czyli to, jak bardzo penis odbiega od linii prostej. W niektórych przypadkach młodzi panowie obawiają się, że ich penis jest z pewnością nieprawidłowy, a w gabinecie lekarza okazuje się zupełnie inaczej. Mówi o tym 18-letni Patryk:

– Jakieś dwa lata temu byłem u urologa z krzywym penisem. Bałem się, że po prostu „nie dam rady” w łóżku ze swoją dziewczyną. Lekarz obejrzał członek i stwierdził, że skrzywienie nie przekracza dwudziestu pięciu stopni i nie mam się czym martwić. Uspokoiło mnie to, ale prawdziwą ulgę poczułem, gdy seks z moją dziewczyną okazał się zwyczajnie bezproblemowy – podkreśla Patryk.

Jeśli martwisz się wyglądem swojego penisa, uważasz, że krzywy penis w twoim wypadku może okazać się dużym problemem, to koniecznie udaj się do lekarza urologa. Warto przy tym zabrać ze sobą fotografie penisa w stanie wzwodu. Innymi słowy, zrób zdjęcie swojemu małemu przyjacielowi, gdy stoi na baczność. Może wydawać ci się to śmieszne, ale dla urologa będzie to miało olbrzymie znaczenie – tak naprawdę bowiem dopiero w takiej pozycji można mówić o tym, czy skrzywienie jest istotne, czy też nie. A przecież o erekcję w gabinecie dosyć trudno, prawda ?

W zdecydowanej większości przypadków lekarz ocenia daną sytuację jako zupełnie typową i normalną. Zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, jak wielu mężczyzn ma krzywe członki! Niestety, taka jest już ludzka natura, że produkuje nas bardzo indywidualnie i nie jesteśmy robotami, lecz ludźmi z różnymi „wadami”.

Dodajmy też, że podobnie, jak u Patryka, w większości przypadków skrzywienie penisa w ogóle nie przeszkadza w podjęciu współżycia.

Krzywy penis może być czasami dużym problemem

Oczywiście istnieją też sytuacje, w których lekarz od razu wskazuje na problem albo my sami możemy go podejrzewać. Mianowicie, o większym kłopocie mówimy, gdy skrzywienie przekracza trzydzieści stopni, gdy wprowadzenie członka do pochwy sprawia ból albo gdy sam stosunek jest nieprzyjemny dla kobiety właśnie z uwagi na duże skrzywienie. W wielu przypadkach, nawet gdy mówimy o dużym skrzywieniu, zaleca się jednak zaczekanie z interwencją do czasu podjęcia współżycia – właśnie z uwagi na fakt, że może okazać się ono bezproblemowe.

U niektórych mężczyzn możemy mówić o chorobie Peyroniego. Polega ona na tym, że na penisie można wyczuć pewne zgrubienie, od którego zauważa się skrzywianie penisa. Niestety, gdy mówimy o tej właśnie chorobie, współżycie jest uniemożliwione właśnie przez duży ból. Oczywiście mężczyzna czuje się też mocno obciążony psychicznie.

Ratunkiem na krzywego penisa może być operacja chirurgiczna

W przypadku, gdy mówimy o poważnych skrzywieniach penisa, uniemożliwiających swobodny i przyjemny seks, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Uwaga – pod żadnym pozorem nie wierz w żadne cudowne pastylki, które sprawią, że twój penis stanie się prosty (albo jeszcze pewnie przy okazji większy). Nie ma takich środków, a reklamujący je to zwykli oszuści. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest po prostu udanie się do lekarza i skonsultowanie z nim danej sytuacji.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Błona dziewicza: fakty i mity

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam pytanie – mój chłopak twierdzi, że jeśli będziemy kochać się podczas pierwszego razu bez prezerwatywy,...

 • Intymność

  Łechtaczka – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

  Autor: Redakcja TeenZone

  O łechtaczce wiemy niewiele – nasza wiedza sprowadza się do faktu, że jest to organ służący...

 • Intymność

  Kilka faktów o seksie oralnym

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie o wszystkim rozmawiamy… ze wszystkimi. Do takich tematów „nieco tabu” należy między innymi seks oralny....

 • Intymność

  Miejsca nieodpowiednie na pierwszy raz

  Autor: Redakcja TeenZone

  Planujecie wasz pierwszy raz? Świetnie, przed wami naprawdę wspaniałe przeżycie, które – jeśli tylko znacie się...

 • Antykoncepcja

  Pierwsze objawy ciąży: fakty i mity

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nawet nastolatki, które zabezpieczają się przed ciążą, często obawiają się ewentualnej wpadki. Czytanie for internetowych dotyczących...

Do góry