Połącz się z nami

Kilka faktów o seksie oralnym

Intymność

Kilka faktów o seksie oralnym

Nie o wszystkim rozmawiamy… ze wszystkimi. Do takich tematów „nieco tabu” należy między innymi seks oralny. Niby padają żarty na ten temat, niby jedna przyjaciółka mówi drugiej „Zrobiłam to!”, ale tak naprawdę wiele zawstydzających wątków zostawiamy tylko dla siebie. My jednak otworzymy te wrota tajemnic. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o seksie oralnym.

Jeśli zastanawiasz się, czy przejść w swoim życiu seksualnym o krok dalej i zdecydować się na seks oralny, to ten artykuł z pewnością ci pomoże. Być może nie w podjęciu decyzji, ale chociaż… w uświadomieniu sobie, czego się spodziewać.

Seks oralny i… twoje odczucia

Odczucia czysto fizyczne – jakie są? Cóż, oczywiście nie można stwierdzić jednoznacznie, czy coś ci się spodoba, czy nie, ale faktem jest, że:

Narządy płciowe mają charakterystyczny zapach – trudno go właściwie opisać. Niektórzy uważają go za bardzo atrakcyjny, inni za okropny. Nie myśl jednak, że penis czy pochwa są zupełnie bezzapachowe .

W trakcie pieszczot może się niestety zdarzyć, że w twoich ustach pozostanie… włos łonowy. Co więcej, jeśli twój partner lub partnerka nie używa maszynki w tych okolicach, to taki „wypadek” jest prawie pewny. Porozmawiajcie o goleniu się, bo włos w ustach psuje absolutnie wszystko. I próby wydobycia go też.

Jeśli chodzi o pieszczenie mężczyzn, to w trakcie seksu oralnego możesz poczuć nagle… słodkawy płyn. Jest przezroczysty i w niewielkich ilościach. Nie myśl, że „to już”. To preejakulat, czyli substancja wydobywająca się jeszcze przed wytryskiem.

Seks oralny i… smak nasienia

To oczywiście kwestia nurtująca głównie dziewczyny. Nastolatki często zastanawiają się, czy dadzą radę „to” wytrzymać i czy to prawda, że smak nasienia można zmienić (jeśli okaże się, że nie możesz go znieść). Odpowiedź jest jedna – tak, można zmienić smak nasienia. Zawsze jest nieco mdłe, ale jeśli chłopak będzie spożywał np. dużo ananasów, to jego sperma będzie bardziej słodka.

Czy warto się przygotować?

Oczywiście! Aby seks oralny sprawiał bliskiej osobie przyjemność, musimy być przede wszystkim czyści! Z drugiej jednak strony, nachalny smak mydła w ustach nie jest dobrym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem jest natomiast zakup mydła bezzapachowego albo żelu smakowego. No i maszynki do golenia!

Trudny temat: połykanie nasienia

Połykanie nasienia po wytrysku to temat budzący wiele kontrowersji i sprzecznych opinii – nie tylko wśród młodych dziewczyn, ale i dorosłych kobiet.

Najlepsze rozwiązanie, jakie można tutaj zaproponować, to: rób to, na co masz ochotę. Nigdy, przenigdy nie zmuszaj się do połykania nasienia, jeśli absolutnie tego nie chcesz. Lepiej weź chusteczkę i wszystko wypluj (oczywiście przygotuj ją sobie wcześniej ). Jeżeli jednak czujesz, że chcesz to zrobić, to po prostu zrób – twojemu chłopakowi będzie pewnie miło .

Pamiętaj, aby nigdy nie poddawać się manipulacjom. Żaden prawdziwy facet nie będzie się obrażał, że wyplułaś „to” i ty nie musisz za nic przepraszać. Chodzi przecież o to, żebyście oboje czuli się komfortowo (a już sam seks oralny będzie dla was nie lada wyzwaniem).

Seks oralny – „głębokie gardło”

Być może spotkałaś się już z tym określeniem – i zastanawiasz się, czy dasz radę. Cóż, ta technika, czyli wsuwanie penisa bardzo głęboko do ust dziewczyny (niemal do gardła właśnie) jest szalenie trudna i… nieprzyjemna, dusząca. Na początek zdecydowanie odradzamy – a jeśli i później nie będziesz czuła się zbyt komfortowo, to się nie zgadzaj. I tyle.

Co jest mile widziane, a co nie?

Zanim zaczniecie, musicie oboje pamiętać, że seks oralny jest bardzo, bardzo specyficzną techniką miłości, wymagającą dużej delikatności. Mile widziane jest delikatnie lizanie, muskanie albo po prostu… sprawdzanie, co podoba się partnerowi lub partnerce.

Pewny jest natomiast zestaw czynności, które praktycznie nigdy nie zdają egzaminu. Przede wszystkim zbyt mocne pieszczoty albo nawet gryzienie – to po prostu boli. Nie można też ciągnąć partnerki za włosy w trakcie seksu (no, chyba, ze sobie tego zażyczy ) – to nieco chamskie, jeśli tego wcześniej nie uzgadnialiście.

Seks oralny powinien być przyjemnością dla obu stron

Podkreślmy jeszcze raz – nigdy nie należy zmuszać się do seksu oralnego. W ten sposób możemy nawet zniechęcić sobie partnera lub partnerkę, przestanie być dla nas atrakcyjny. I tak poza tym – chodzi o to, aby się szanować i kochać. Jeśli on lub ona ma pretensje, że tego nie chcesz, to może warto zastanowić się przede wszystkim nad waszym związkiem.

Więcej w kategorii Intymność

Do góry