Połącz się z nami

Jestem prawiczkiem i wstydzę się tego!

Intymność

Jestem prawiczkiem i wstydzę się tego!

„Mam poważny problem. Chodzi o to, że planujemy z moją dziewczyną ten pierwszy raz. Wiem, że ona kiedyś była już z jakimś chłopakiem, nie jest dziewicą. Problem w tym, że ja nadal jestem prawiczkiem! Ona nie spytała, chyba uważa, że to oczywiste, że już mam to za sobą. A ja z kolei sam nic nie mówiłem, bo było mi wstyd. Co powinienem zrobić? Przecież prawda i tak wyjdzie na jaw, boję się kompromitacji, ale też nie chcę jej o tym mówić…” Piotr, 16l.

Kiedy mówimy o „czystości” dziewczyny, wszystkim wydaje się jasne, że jeśli ona jest dziewicą, to po prostu… dobrze. Nikt raczej nie zastanawia się, czy to wstyd – raczej powód do dumy. Kiedy jednak role się odwracają, sytuacja nie jest już tak jasna. Wielu chłopaków ma problem podobny do kłopotu Piotra – czyli czy przyznawać się do swojego „dziewictwa”? Czy może po prostu udawać, że jest się „bardziej męskim” i doświadczonym? No i… czy takie ewentualne kłamstwo się przypadkiem od razu nie wyda?

Czy „pierwszy raz” to powód do wstydu?

Niestety, żyjemy w dość dziwnych czasach, w których musimy tłumaczyć się z rzeczy, które w ogóle nie powinny nas zawstydzać. Należy do nich właśnie na przykład to, czy uprawialiśmy już seks, czy nie. Czy prawiczek albo dziewica powinni się wstydzić tego, że są niedoświadczeni? Nie! Wręcz przeciwnie – powinni raczej odczuwać dumę na myśl o tym, że sprawy związane z intymnością są dla nich tak ważne, że postanowili przeżyć je z kimś szczególnym. Nie obojętnie jak i nie obojętnie z kim – ale właśnie z kimś, kto jest tego godny.

Na szczęście, zdecydowana większość dziewczyn bardzo pozytywnie podchodzi do kwestii „rozprawiczenia” swojego chłopaka, więc najczęściej problemy te są trochę „na wyrost”. Mówi o tym 17-letnia Kasia:

– Mój chłopak i ja jesteśmy razem od roku. Ostatnio postanowiliśmy rozpocząć współżycie, ale widziałam, że coś jest nie tak. Nie wiedziałam, o co chodzi Krystianowi, bałam się, że mu się nie podobam. Kiedy tylko zaczynaliśmy rozmawiać o seksie, on robił się spięty. W pewnym momencie pomyślałam nawet, że chodzi o mnie – niestety mam już za sobą ten pierwszy raz i to z kimś, kto kompletnie na to nie zasługiwał. Żałuję, ale co zrobić, muszę żyć dalej. W każdym razie w końcu Krystian przyznał się, że po prostu jest prawiczkiem i jest mu głupio z tym faktem. Rany, jak mi ulżyło, że to tylko o to chodziło! No i byłam dumna, że nie zrobił takiego błędu, jak ja przed rokiem… Zapewniłam go, że myślę o tym naprawdę dobrze, on się uspokoił i nasz pierwszy raz był naprawdę wspaniały – podkreśla z dumą Kasia.

Zdecydowana większość dziewczyn myśli właśnie tak, jak Kasia – że pierwszy raz nie jest niczym, czego powinniśmy się wstydzić. Dlatego na wszelki wypadek odrzuć myśli o ukrywaniu się i zbędnych nerwach i lepiej zwyczajnie dowiedz się, co uważa na ten temat twoje dziewczyna.

On jest prawiczkiem, a ona…?

Wielu chłopaków obawia się właściwie nie tyle przyznać swojej dziewczynie, że są prawiczkami, co boją się powiedzieć o tym dziewczynie, która już ma za sobą ten pierwszy raz. Chodzi zatem o kontrast – w oczach mężczyzny inaczej wygląda wprowadzenie dziewczyny w świat seksu, a inaczej bycie wprowadzanym przez nią. Według wielu chłopakom może to być powodem do wyśmiania, odbiera godność. Pamiętajmy jednak, że dla wielu dziewcząt nie jest to nic kompromitującego. Co więcej, w niektórych przypadkach może się okazać, że ona… też tylko udaje, że ma już „to za sobą”. Było tak w związku Anety i Tomka:

– Wstydziłam się, że nadal jestem dziewicą – w końcu miałam już 17 lat, wszystkie moje koleżanki miały to za sobą. Kiedy poznałam Tomka, skłamałam, że już to robiłam. Jednak przed samym seksem on wyznał mi, że jest prawiczkiem. Zaczęłam się śmiać, z drugiej strony poczułam niezłą ulgę. Powiedziałam mu prawdę i atmosfera stała się po prostu super. Bez sensu było cało to kłamanie i cieszę się, że Tomek wykazał się większą odwagą, niż ja. A dziś wydaje mi się to śmieszne – mówi Aneta.

To zaleta, nie wada

Pamiętaj, że przeżycie z kimś pierwszego doświadczenia seksualnego powinno być dla tej osoby wielkim komplementem. Jeśli tak nie jest i rzeczywiście twój chłopak czy dziewczyna zaczyna się z ciebie wyśmiewać, to pomyśl, co będzie w obliczu ważniejszych problemów. Może to po prostu nieodpowiednia dla ciebie osoba…?

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Krwawienie po masturbacji – tylko dla dziewczyn!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomocy, mam wielki problem! Chodzi o to, że po ostatnim razie, kiedy się onanizowałam, zaczęłam krwawić...

 • Intymność

  Ból po stosunku – o co chodzi?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam chyba dość nietypowy problem. Jakieś dwa miesiące temu przeżyłam „pierwszy raz” ze swoim chłopakiem. Od...

 • Intymność

  Ciąża po pettingu?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nazywam się Piotr, mam 16 lat. Dwa tygodnie temu wraz z moją dziewczyna uprawialiśmy petting. Teraz...

 • Intymność

  Chłopak namawia mnie na seks oralny!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jesteście parą. Nie widzicie poza sobą świata. Zgadzacie się w wielu sprawach, macie już za sobą...

 • Antykoncepcja

  Pierwsze objawy ciąży: fakty i mity

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nawet nastolatki, które zabezpieczają się przed ciążą, często obawiają się ewentualnej wpadki. Czytanie for internetowych dotyczących...

Do góry