Połącz się z nami

Jak powstrzymać przedwczesny wytrysk?

Intymność

Jak powstrzymać przedwczesny wytrysk?

„Mam olbrzymi problem. Chodzi oczywiście o seks. Niedawno rozpoczęliśmy współżycie z moją dziewczyną. I niestety, wszystko jest nie tak, jak być powinno – dochodzę już po kilku ruchach! Moja dziewczyna jest już zniechęcona, a ja… załamany. Co mam robić?” Jakub, 17l.

Przedwczesny wytrysk to popularny problem – dotyczy zwłaszcza młodych mężczyzn, którzy dopiero co rozpoczęli współżycie. Dowiedz się, co możesz z tym zrobić, by wreszcie zacząć cieszyć się seksem.

Co to jest przedwczesny wytrysk?
Na początek – kilka słów wyjaśnienia. Przedwczesny wytrysk w rozumieniu medycznym to ten, który następuje w okresie krótszym, niż trzy minuty stosunku. Oznacza to, że jeżeli „wytrzymujesz” 4 minuty, to pod kątem medycznym… wszystko jest w porządku. To oczywiście może być dla ciebie zbyt mało. Dlatego przedstawiamy kilka ciekawych sposobów na to, aby wydłużyć waszą przyjemność.

Sposoby na powstrzymanie przedwczesnego wytrysku

Istnieje ich całkiem sporo. Warto poznać je wszystkie i wybrać metodę odpowiednią dla siebie. Można także je połączyć, co zdecydowanie zwiększy ich skuteczność.

Używajcie lubrykantów
Czyli żeli nawilżających, które przeznaczone są właśnie do seksu. Dlaczego warto ich spróbować? Otóż podniecenie mężczyzny w dużej mierze opiera się na tarciu penisa o ścianki pochwy. Jeśli użyjecie specjalnego żelu, to tarcie nie będzie tak intensywne – a ty jednocześnie wytrzymasz dłużej.

Spróbujcie środków z aptek
Istnieją specjalne spraye, które mają działanie znieczulające (lekko, bez obaw). Wystarczy, że kilka minut przed stosunkiem lekko pryśniesz na żołądź penisa, a przed samym stosunkiem go umyjesz (by nie znieczulić też partnerki). Taki sposób wystarczy, aby o kilkanaście minut przedłużyć waszą przyjemność.

Koniecznie używajcie prezerwatyw
Prezerwatywy mają dwie zalety. Po pierwsze, chronią przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Po drugie – skutecznie „chłodzą” atmosferę, co świetnie zadziała w przypadku przedwczesnego wytrysku. Koniecznie wypróbujcie.

Masturbuj się przed seksem
Jeśli problem jest bardzo duży i wynika po prostu z twojego olbrzymiego podniecenia, to przed samym stosunkiem dokonaj masturbacji. Dzięki temu będzie w stanie wytrzymać znacznie dłużej – najsilniejsze podniecenie zostanie już bowiem zaspokojone.

Ćwiczenia
Ćwiczenia, które mają pomóc mężczyźnie w utrzymaniu dłuższej sprawności podczas aktu seksualnego to nowość. Jak jednak wynika z wielu zapisów na forach internetowych, jest to nowość o wysokiej skuteczności. Co musisz robić?

 • Masuj. Istnieją dwa miejsca na ciele, które odpowiedzialne są za kontrolę wytrysku. Pierwsze znajduje się w połowie mostka, na wysokości brodawek sutkowych. Masuj ten punkt codziennie przez 5 minut. Drugie miejsce to to na udzie, w odległości 4 palców od zgięcia kolanowego. I tutaj masuj się przez 5 minut dziennie.
 • W trakcie seksu, gdy czujesz, że to już, za chwilę – wycofaj się z partnerki i oddychaj trzy, cztery minuty przeponą. Nie myśl o tym, że dochodzisz, ale o tym, ze nie chcesz jeszcze skończyć.
 • Możesz także wypróbować metodę ucisku. Między odbytem a penisem znajduje się mały punkt, który – uciskany przez 3 – 4 minuty podczas seksu, pozwoli ci na opóźnienie wytrysku.

Do lekarza?
Oczywiście, z czasem, gdy nic nie pomaga, możesz udać się do urologa albo seksuologa. Taki krok powinien jednak nastąpić dopiero po tym, jak spróbujesz wszystkiego innego i dopiero po kilkunastu stosunkach.

Pamiętaj też, że przedwczesny wytrysk jest częstym problemem i nie ma się czego wstydzić. Tak naprawdę najbardziej istotne jest to, aby liczyć na zrozumienie i wsparcie swojej partnerki. Jeśli jest to osoba godna zaufania i dojrzała, z pewnością cię nie wyśmieje i razem będziecie myśleć nad rozwiązaniem problemu. A potem wspólnie cieszyć się dojrzałym seksem.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Chłopak pyta o seks z byłym. Co odpowiedzieć?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mój chłopak wie, że nie byłam dziewicą, kiedy się poznaliśmy. Nigdy jednak nie pytał o mojego...

 • Intymność

  On namawia mnie na seks w szkole!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam pewien problem. Mój chłopak, z którym spotykam się od półtora roku i z którym już...

 • Intymność

  Seksualna presja? Nie daj się!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Przyjaciółka z wypiekami na twarzy mówi ci o pierwszym razie. Na imprezach ciągle robione są zakłady...

 • Intymność

  Krzywy penis – norma czy coś dziwnego?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam ogromny problem. Chodzi o to, że mój penis jest po prostu krzywy, odchyla się w...

 • Ciąża

  Ciąża? To wcale nie są jej objawy!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Może trochę poszaleliście, a może właściwie się zabezpieczyliście, ale i tak się boisz. Do spodziewanego terminu...

Do góry