Połącz się z nami

Mój chłopak nie chce uprawiać seksu a ja tak!

Intymność

Mój chłopak nie chce uprawiać seksu a ja tak!

„Jestem chyba w najbardziej obciachowej sytuacji roku. Chodzi o to, że jestem z moim chłopakiem Łukaszem już od roku. No i od kilku miesięcy próbuję namówić go na seks. I nic! Nie chce powiedzieć, dlaczego nie chce się ze mną kochać, a ja nie mogę wyżalić się nawet koleżankom, bo jest mi wstyd! Czy coś jest ze mną nie tak? A może on mnie nie kocha? Jak go namówić? Czemu chłopak nie chce uprawiać seksu skoro oni podobno zawsze mogą?” Justyna, 16l.

Takie problemy należą do rzadkości – zwykle jest przecież dokładnie odwrotnie. Kiedy to jednak chłopak odmawia seksu, może to rodzić nawet zawstydzenie. Bo przecież co jak co, ale chłopcy zawsze chcą to robić, prawda? No właśnie… nieprawda. Jeśli jesteś albo kiedyś będziesz w takiej sytuacji, wiedz, co robić.

Mój chłopak nie chce się ze mną kochać. Dlaczego?

Przyczyny, dla których on nie chce uprawiać z tobą seksu, mogą być bardzo różne. Oto najczęściej występujące:

Strach przed wpadką
Tak, faceci też mogą bać się ciąży! Może np. jakiś jego kumpel wpadł, chociaż używał zabezpieczenia i to na niego wpłynęło; może ma bardzo surowych rodziców i nie wyobraża sobie im o tym powiedzieć – to naprawdę możliwe!

Przekonania religijne
Może być też tak, że on obiecał sobie, że nie będzie uprawiał seksu do ślubu (jeśli nie chce przyznać, dlaczego nie chce seksu, prawdopodobieństwo takiej przyczyny rośnie – boi się, że go rzucisz). Nie tylko dziewczyny bywają bardzo religijne, niektórzy chłopcy też tak mają!

Strach przed ośmieszeniem
To także częsta opcja – bardzo możliwa, jeśli on często zachowuje się tak, jakby chciał, ale potem „coś” go powstrzymuje. Nie dziw się – dla wielu chłopaków jest to prawdziwy sprawdzian. Może on się boi, że nie da rady, a ty go wyśmiejesz albo zostawisz?

Choroba
To już mniej prawdopodobne, ale jednak możliwe – „to”, czyli jego choroba, taka jak np. opryszczka albo coś innego. Jeśli cierpi z tego powodu, to może czuć ogromne zażenowanie i być może nie chce cię zarazić.

Zawstydzenie rozmiarem penisa
Niestety – to także częsty powód unikania seksu przez chłopaka. Co ważne, często jest to problem wyolbrzymiony – może twój chłopak sądzi, że jego penis powinien być znacznie większy, niż jest i stąd jego zawstydzenie.

Co możesz zrobić gdy chłopak nie chce się z Tobą kochać?

Ale najpierw – czego nie robić . Nie obrażaj się! Nie strzelaj fochów w stylu „Chyba mnie nie kochasz albo ci się nie podobam!”. Skoro jest z tobą, to byłoby nielogiczne, prawda? Powód musi leżeć gdzieś indziej. Strzelając fochy, nie dowiesz się, o co chodzi.

Musisz z nim porozmawiać. Na spokojnie, gdy będziecie sami, zrób wam coś dobrego do picia i jedzenia, a potem weź go za rękę i powiedz, że musicie porozmawiać. Wyjaśnij, że męczy cię ta sytuacja, martwisz się, że jesteś nieatrakcyjna i wasz związek niedługo się rozpadnie. Powiedz, że nie możecie tak ze sobą postępować – skoro coś jest nie tak, to musicie rozmawiać. Zwłaszcza na takie tematy!

Chłopak nie chce uprawiać seksu i już wiesz czemu!

Ok, porozmawialiście, on w końcu wyznał ci, w czym rzecz. To, co zrobić dalej, zależy od przyczyny problemu.

Jeżeli on bardzo boi się „wpadki”, to zaproponuj potrójne zabezpieczenie. Prezerwatywa, pigułki antykoncepcyjne i seks w dni niepłodne. Realnie patrząc, nie ma szansy na zapłodnienie. I ty też będziesz spokojna!

Opcja numer dwa, czyli przekonania religijne? Cóż, tutaj musisz się długo zastanowić nad waszym związkiem. Jeśli bardzo go kochasz i jesteś w stanie poczekać (bez naciskania i pretensji), to zostań. Ale jeżeli czujesz, że to bez sensu, nie chcesz czekać i drażni cię jego podejście – może warto pomyśleć nad zerwaniem.

Gdy on boi się ośmieszenia, twoja rola będzie bardzo ważna. Musisz wytłumaczyć mu dokładnie, że przecież to jest ważne wydarzenie dla was obojga. Że nigdy, przenigdy go nie wyśmiejesz i zresztą może się okazać, że świetnie sobie poradzicie. Musisz być dla niego wsparciem (ale nie tylko w teorii) – przekonasz go!

Inna opcja – choroba. Jeśli już się do niej przyznał, to absolutnie musisz wysłać go do lekarza. Już był i leczy się? Zatem powiedz z uśmiechem „ok, to się zdarza, poczekamy”.

W końcu, jeśli on powie, ze przyczyną unikania seksu jest jego zbyt mały penis – powiedz mu, że po pierwsze, na pewno nie jest tak źle, a po drugie – nikt z nas nie jest doskonały. Zapewnij go o swojej miłości i gdy już pokaże się nago – powiedz „no widzisz, mówiłam, że przesadzasz!”.

Gdy on nadal milczy…

A co, jeżeli on nie chce podać ci przyczyny swojego zachowania i koniec, kropka? Cóż. Zastanów się nad tym związkiem. Jeśli problemy z otwartością w tak ważnej dla was strefie zaczynają się już teraz, to co będzie później?

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Przyłapani na masturbacji… co robić?

  Autor: Redakcja TeenZone

  To zdarza się każdego dnia. Każdego dnia, gdzieś na świecie, ktoś zostaje przyłapany na masturbacji. Sytuacja...

 • Antykoncepcja

  Plusy i minusy różnych metod antykoncepcji

  Autor: Redakcja TeenZone

  Podjęliście już decyzję o rozpoczęciu współżycia? Świetnie, ale zanim dojdzie do tego pierwszego razu, koniecznie się...

 • Antykoncepcja

  Jak działa tabletka po – Postinor Duo

  Autor: Redakcja TeenZone

  Antykoncepcja awaryjna, tak zwana "tabletka po", budzi do dziś wiele kontrowersji. Dla jednych jest to awaryjny...

 • Intymność

  Gra wstępna bez tajemnic

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Moja dziewczyna powiedziała mi ostatnio, że jest jej w łóżku ze mną dobrze, ale… że muszę...

 • Intymność

  Rodzice chcą ze mną rozmawiać o seksie! Ratunku!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie, chyba mam problem. Chodzi o moją mamę. Już kilka razy widziałam, że czai się na...

Do góry