Połącz się z nami

Czy jemu zależy tylko na seksie?

Intymność

Czy jemu zależy tylko na seksie?

Tosia, 15 lat: Jestem z chłopakiem już rok, chodzimy do jednej klasy. Ostatnio coraz częściej ze mną rozmawia o „tych sprawach”. Jestem dziewicą a on prawiczkiem. Nie jestem na to gotowa a on jak najbardziej jest i za każdym razem sugeruje mi bym się z nim przespała. Boję się, że może okazać się draniem… Jak mogę poznać, że jemu zależy tylko na seksie?

Sytuacja, w której jedna osoba w związku nie jest jeszcze gotowa na rozpoczęcie współżycia i jest naciskana przez swojego partnera, nie należy do rzadkości. O wiele częściej zdarza się także, że to właśnie młodzi mężczyźni wywierają presję na swoich partnerkach. Wpływ na to może mieć kilka czynników, między innymi duża ilość testosteronu – męskiego hormonu płciowego, znajdującego się w ciele dojrzewających chłopców, chęć zaspokojenia silnego popędu seksualnego czy też chęć dorównania kolegom, którzy mają już pierwszy stosunek za sobą.

Niezależnie od tego, jakie są powody takiej sytuacji, osoba, która nie jest jeszcze gotowa na współżycie, nie powinna ulegać presji i namowom swojego partnera. Do rozpoczęcia życia seksualnego potrzebna jest nie tylko dojrzałość fizyczna ale także psychiczna. Jeżeli nie czujemy się gotowi na seks, powinniśmy bezwzględnie o tym powiedzieć.

Sytuacja jest analogiczna w przypadku, gdy ten „pierwszy raz” mamy już za sobą a z jakiś powodów nie chcemy rozpoczynać współżycia z obecnym partnerem.

Zależy mu na mnie czy tylko na seksie?

Od naszego partnera mamy prawo wymagać akceptacji i uszanowania naszej decyzji. Gdy, mimo naszej odmowy, partner nadal nalega na rozpoczęcie współżycia, powinniśmy zastanowić się nad sensem trwania w takim związku oraz intencjami i uczuciami „naszej połówki”.

Jak sprawdzić czy chłopakowi zależy tylko na seksie? To bardzo proste – szczerze powiedz mu o tym, że nie jesteś gotowa na rozpoczęcie współżycia. Jeżeli darzy Cię prawdziwym uczuciem, uszanuje Twoją decyzję. Jeżeli zaś byłaś dla niego tylko potencjalnym obiektem do zaspokojenia popędu seksualnego, najprawdopodobniej odejdzie lub będzie nadal starał się wpłynąć na Twoją decyzję. Powinnaś wtedy poważnie zastanowić się nad tym, czy warto być z taką osobą oraz czy nie lepszym rozwiązaniem będzie rozstanie i znalezienie w przyszłości partnera, który darzyć Cię będzie szacunkiem i prawdziwym uczuciem.

Więcej w kategorii Intymność

 • Ciąża

  Nastolatka, ciąża i… poronienie

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ogólnie przyjmuje się, że największym dramatem dla nastolatki jest ciąża. Czasem jednak ona i on „wpadają”,...

 • Intymność

  Nie jestem gotowa na „pierwszy raz”

  Autor: Redakcja TeenZone

  Maja, 15 lat: Od dwóch lat jestem ze swoim obecnym chłopakiem. Jesteśmy ze sobą szczęśliwi, bardzo...

 • Intymność

  Czy pierwszy raz boli?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Pierwszy stosunek jest ogromny wydarzeniem i przeżyciem za razem w życiu każdego młodego człowieka. Towarzyszy mu...

 • Intymność

  Seks po ślubie – czy on to wytrzyma?

  Autor: Redakcja TeenZone

  We współczesnym, przesyconym seksem świecie, mało kto decyduje się jeszcze na „staroświeckie” odłożenie go na „po...

 • Antykoncepcja

  Prezerwatywy

  Autor: Redakcja TeenZone

  Metod, dzięki którym możliwe jest uniknięcie ciąży jest bardzo wiele. Poszczególne metody mogą się różnić między...

Do góry