Połącz się z nami

Czy jemu zależy tylko na seksie?

Intymność

Czy jemu zależy tylko na seksie?

Tosia, 15 lat: Jestem z chłopakiem już rok, chodzimy do jednej klasy. Ostatnio coraz częściej ze mną rozmawia o „tych sprawach”. Jestem dziewicą a on prawiczkiem. Nie jestem na to gotowa a on jak najbardziej jest i za każdym razem sugeruje mi bym się z nim przespała. Boję się, że może okazać się draniem… Jak mogę poznać, że jemu zależy tylko na seksie?

Sytuacja, w której jedna osoba w związku nie jest jeszcze gotowa na rozpoczęcie współżycia i jest naciskana przez swojego partnera, nie należy do rzadkości. O wiele częściej zdarza się także, że to właśnie młodzi mężczyźni wywierają presję na swoich partnerkach. Wpływ na to może mieć kilka czynników, między innymi duża ilość testosteronu – męskiego hormonu płciowego, znajdującego się w ciele dojrzewających chłopców, chęć zaspokojenia silnego popędu seksualnego czy też chęć dorównania kolegom, którzy mają już pierwszy stosunek za sobą.

Niezależnie od tego, jakie są powody takiej sytuacji, osoba, która nie jest jeszcze gotowa na współżycie, nie powinna ulegać presji i namowom swojego partnera. Do rozpoczęcia życia seksualnego potrzebna jest nie tylko dojrzałość fizyczna ale także psychiczna. Jeżeli nie czujemy się gotowi na seks, powinniśmy bezwzględnie o tym powiedzieć.

Sytuacja jest analogiczna w przypadku, gdy ten „pierwszy raz” mamy już za sobą a z jakiś powodów nie chcemy rozpoczynać współżycia z obecnym partnerem.

Zależy mu na mnie czy tylko na seksie?

Od naszego partnera mamy prawo wymagać akceptacji i uszanowania naszej decyzji. Gdy, mimo naszej odmowy, partner nadal nalega na rozpoczęcie współżycia, powinniśmy zastanowić się nad sensem trwania w takim związku oraz intencjami i uczuciami „naszej połówki”.

Jak sprawdzić czy chłopakowi zależy tylko na seksie? To bardzo proste – szczerze powiedz mu o tym, że nie jesteś gotowa na rozpoczęcie współżycia. Jeżeli darzy Cię prawdziwym uczuciem, uszanuje Twoją decyzję. Jeżeli zaś byłaś dla niego tylko potencjalnym obiektem do zaspokojenia popędu seksualnego, najprawdopodobniej odejdzie lub będzie nadal starał się wpłynąć na Twoją decyzję. Powinnaś wtedy poważnie zastanowić się nad tym, czy warto być z taką osobą oraz czy nie lepszym rozwiązaniem będzie rozstanie i znalezienie w przyszłości partnera, który darzyć Cię będzie szacunkiem i prawdziwym uczuciem.

Więcej w kategorii Intymność

 • Antykoncepcja

  Jak obliczyć dni płodne?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dni płodne to okres w trakcie trwania cyklu miesięcznego, kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest największe....

 • Antykoncepcja

  Petting a ciąża

  Autor: Redakcja TeenZone

  Petting jest jedną z najczęstszych aktywności seksualnych wśród młodych osób, które jeszcze nie zdecydowały się na...

 • Antykoncepcja

  Prezerwatywy – to musisz wiedzieć

  Autor: Redakcja TeenZone

  Teoretycznie o prezerwatywach wiemy wszystko, co potrzeba. W praktyce jednak nasza wiedza sprowadza się do tego,...

 • Intymność

  Co robić po seksie? Odpowiadamy na wasze pytania!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Istnieje całe mnóstwo poradników wyjaśniających, jak zabrać się do samego seksu. Jak przeprowadzić grę wstępną, jak...

 • Ciąża

  Brak okresu przy braku ciąży – co może być przyczyną?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie! Mam poważny problem. Od roku miesiączkuję regularnie, nie miałam z tym żadnych problemów. I nagle...

Do góry