Połącz się z nami

Częste sny erotyczne – co oznaczają?

Intymność

Częste sny erotyczne – co oznaczają?

„Chyba potrzebuję pomocy. Od kilku miesięcy mam poważny problem… ze snami. A dokładniej, ciągle mam sny erotyczne! Rano budzę się… pobudzony. Zastanawiam się, czy może ze mną coś jest po prostu nie tak. Jestem jakiś… zboczony? Już sam nie wiem, co mam o tym myśleć!” Kamil, 15l.

Wchodząc w świat seksualności, myślimy o niej raczej w kategoriach pierwszych stosunków, zabezpieczeń albo tego, czy nasz pierwszy raz się po prostu „uda”. Myśli o tym, czy spotka nas coś poza naszą kontrolą należą raczej do rzadkości. A jednak – wejście w świat seksu to także spotkania z erotyką… w snach.

Dlaczego miewasz sny erotyczne?
Jeśli zastanawiasz się, dlaczego w ogóle miewasz czasem erotyczne sny, to odpowiedź jest jedna – bo dojrzewasz. Sny są odbiciem naszych myśli i fantazji, czasem doświadczeń albo po prostu – funkcjonowania. Skoro zaczynasz myśleć o seksie, widzisz objawy swojej seksualności, to zupełnie naturalne jest, że przeżywasz je także w snach.

Śnią mi się różne osoby!
Niektóre kwestie mogą być dla was szczególnie niepokojące. Przykładem jest sytuacja, o której mówi Maciej:

– Rozumiem, że mogę mieć sny erotyczne i nie mam nawet nic przeciwko. Ale czasami to, co mi się śni, to naprawdę przesada! Ostatnio na przykład śniło mi się, że uprawiałem seks z moją 50-letnią nauczycielka polskiego! A dwa dni wcześniej – że z moją kuzynką! To naprawdę krępujące i publicznie nigdy bym się do tego nie przyznał. Coś jest ze mną nie tak? – pyta Maciej.

Nad snami nie mamy żadnej kontroli, co odkrywamy wielokrotnie. Czasem to, o czym śnimy, jest kompletnie absurdalne, fizycznie niemożliwe albo prześmieszne. A czasami właśnie… zawstydzające. Czy jednak sen o seksie z kuzynką świadczy o tym, że coś z tobą nie tak? Bynajmniej – to po prostu „żart” twojej wyobraźni. W żadnym wypadku nie podejrzewaj się o skłonności kazirodcze czy bycie „zboczonym”. To po prostu sny!

Raz na jakiś czas – tak, ale… co noc?
Wasze wątpliwości wzbudza również częstotliwość występowania snów erotycznych. Mówi o tym Ilona:

– Ja naprawdę rozumiem, że ktoś ma erotyczny sen raz na kilka dni, raz na tydzień czy rzadziej. Ale moje są… codziennie! Właściwie zawsze, gdy zasypiam, mogę spodziewać się kolejnej „erotycznej historii”. Najśmieszniejsze jest to, że jestem dziewicą! Może więc jestem jakaś nadmiernie pobudzona? – zastanawia się Ilona.

Częstotliwość występowania snów erotycznych to kwestia indywidualna. Niektórzy, nawet bardzo dorośli ludzie, mają je często, inni z kolei raz na jakiś czas. W wieku młodzieńczym, gdy hormony buzują i nasze myśli w dużym stopniu skupiają się na seksualnych i emocjonalnych doświadczeniach, jest to zdecydowanie częstsze. Co możesz z tym zrobić? Ciesz się! Sny erotyczne rzadko należą przecież do nieprzyjemnych.

Budzę się ze wzwodem – czym jest poranna erekcja?
Fizyczne odczuwanie skutków snów erotycznych to dla wielu z nas kolejny problem. Wyjaśnia go Piotr:

– Za każdym razem, kiedy budzę się po erotycznym śnie, mam wzwód. To krępujące! Czuję się trochę jak jakiś ciągle napalony zboczeniec. No i głupio mi tak wyjść do łazienki – mówi Piotrek.

Nasze ciało ściśle współgra z psychiką. Dlatego wzwód na skutek pikantnego snu to absolutnie nic złego. Można nawet spodziewać się czegoś zupełnie „bogatszego”, czyli intensywnego orgazmu z wytryskiem włącznie. Nie jest to coś zarezerwowanego tylko dla płci męskiej – także dziewczyny odczuwają czasem orgazm w trakcie snów erotycznych.

A wzwód po porannym przebudzeniu? Cóż, do tego musisz się przyzwyczaić, bo ten „problem” będzie ci towarzyszył prawdopodobnie całe twoje życie. I co więcej – kwestie te wcale nie zależą od tego, czy masz sny erotyczne czy też nie.

Problemy z kontaktem tuż po snach erotycznych
Od razu po przeżyciu snu erotycznego z np. koleżanką w roli głównej możesz odczuwać pewien dyskomfort podczas swobodnej rozmowy z nią. To zupełnie naturalne! Nie martw się, taki stan trwa bardzo, bardzo krótko.

Na pocieszenie, jeśli nadal martwisz się swoimi snami – wiedz, że te erotyczne mają… wszyscy. Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy o tym mówią. Zatem możesz spokojnie zachować w tajemnicy swoje sny i nie martwić się o swoje zdrowie – wszystko z tobą w porządku!

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Ciągle myślę tylko o seksie!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Ciągle myślę o seksie! Pomóżcie, bo chyba oszaleję! Te myśli towarzyszą mi cały czas, w szkole,...

 • Intymność

  Seks a przedwczesny wytrysk

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dla nastolatków, którzy dopiero zaczynają współżycie seksualne, jest to sfera, która powoduje mnóstwo dylematów i problemów....

 • Intymność

  Seks poza domem – tak czy nie?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mój chłopak namawia mnie na seks poza domem. Chce, żebyśmy zrobili to gdzieś w ryzykownym miejscu...

 • Intymność

  Nieudany pierwszy raz

  Autor: Redakcja TeenZone

  Adam, 17 lat: Po kilku miesiącach bycia razem, postanowiliśmy przeżyć z dziewczyną nasz pierwszy raz. Ja...

 • Antykoncepcja

  Wstęp do antykoncepcji

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie istnieje uniwersalna i idealna metoda antykoncepcji, dzięki której będziemy mieli 100% pewności i ochrony przed...

Do góry