Połącz się z nami

Ciekawostki o pochwie

Intymność

Ciekawostki o pochwie

Czy jesteś pewna, że wiesz wszystko o swojej pochwie? I czy w ogóle mogą istnieć jakieś „ciekawostki” na taki temat? A zatem – oczywiście, że tak. A ty, chcąc być świadomą i nowoczesną dziewczyną, powinnaś je doskonale znać. Zatem zapraszamy – oto kilka ciekawych informacji na temat tego wyjątkowo intymnego miejsca w twoim ciele. Gotowa?

 1. Łechtaczka jest unerwiona bardziej, niż penis.

Niby to o penisach mówi się, że są takie delikatne, trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie itd. itd. Ale prawdą jest, że łechtaczka, czyli mały punkcik między wargami sromowymi, jest aż dwa razy mocniej unerwiona, niż penis! Dokładnie rzecz ujmując, ma aż 8000 zakończeń nerwowych.

Może to dlatego damski orgazm trwa aż cztery razy dłużej, niż męski ?

 1. Pochwa jest jednym z najbardziej elastycznych narządów w ciele.

I nie chodzi już tylko o sam poród – tu sprawa jest dość oczywista . Tobie jednak do porodu jest zapewne jeszcze bardzo daleko, zatem zajmijmy się bliższą sprawą – seksem. Czy wiesz, że w trakcie stosunku pochwa może aż dwukrotnie powiększyć swój rozmiar?

Elastyczność pochwy zmienia się już przed stosunkiem – dlatego tak ważna jest gra wstępna. Gdy na skutek pieszczot okolice te nawilżają się, ulegają też rozciągnięciu. Z tego samego powodu stosunek bez pieszczot jest zwykle bolesny. Warto to zapamiętać.

 1. Błona dziewicza? Nie musisz jej posiadać!

Albo może raczej: „Możesz urodzić się bez niej”. Tak, tak, to szczera prawda. Jedna na 10 tysięcy kobiet rodzi się bez błony dziewiczej. Jeśli zatem twój pierwszy raz zakończy się bez krwawienia i bólu, to może właśnie jesteś w tej nielicznej grupie.

 1. Większość kobiet onanizuje się, wkładając sobie do pochwy różne przedmioty.

Jeśli ty też to robisz, to przestań uważać się za dziwaczkę – uwierz, nie jesteś sama. Jednak z drugiej strony, pamiętaj, żeby zachować bezpieczeństwo. Lekarze już niejednokrotnie wyciągali z kobiecych organów przedmioty, których same kobiety nie były w stanie wyjąć. Koraliki, zatyczki od dezodorantów i inne „skarby”. Warto też pamiętać o higienie – nie wkładaj sobie „tam” czegoś, co nie zostało wcześniej dokładnie umyte.

A jeśli lubisz się tak bawić, to może warto zainwestować w wibrator? Na pewno będzie bezpieczniej. Do jego używania przyznaje się 50% kobiet w wieku od 18 do 60 lat.

 1. Włosy na głowie a włosy łonowe…

Czyli pytanie nurtujące połowę świata – czy ruda dziewczyna ma także rude włosy łonowe? A blondynka – jasne? A zatem – tak, w zdecydowanej większości przypadków jest właśnie tak. Ale dziewczyny i kobiety najczęściej pozbywają się owłosienia z takich okolic, niezależnie od ich koloru.

 1. Pochwa może różnić się wyglądem… bardzo.

Niektóre pochwy mają na przykład większe wargi sromowe, inne mniejsze. Niektóre są mocniej owłosione, inne mniej. Warto też wiedzieć, że czasem budowa pochwy jest przyczyną kłopotów. Gdy wargi sromowe są zbyt małe, łechtaczka jest odsłonięta, a to sprawia wiele dyskomfortu. Warto wówczas rozważyć operację.

 1. Kobiety nie lubią pieszczot pochwy, gdy pojawiają się one w pierwszej kolejności.

Ta ostatnia ciekawostka niech będzie skierowana w stronę chłopaków Mężczyźni zwykle bardzo lubią, gdy kobieta dotyka ich od razy w okolicach krocza. Ale kobiety tego po prostu nie cierpią! Jest to nieprzyjemne, ordynarne i wcale nie nastraja do miłosnych przeżyć. Zatem najpierw całe ciało, a potem okolice intymne – tak zdobywa się swoją dziewczynę .

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Seks podczas miesiączki

  Autor: Redakcja TeenZone

  Aneta, 17 lat: Czasami odczuwam podczas okresu silne podniecenie. Mamy wtedy z chłopakiem ochotę na seks,...

 • Intymność

  Czy pierwszy raz boli?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Pierwszy stosunek jest ogromny wydarzeniem i przeżyciem za razem w życiu każdego młodego człowieka. Towarzyszy mu...

 • Intymność

  Przedwczesny wytrysk

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zosia, 18 lat: Po roku znajomości zdecydowaliśmy się z chłopakiem na nasz pierwszy raz. On był...

 • Intymność

  Nie umiem się całować. Pomocy!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam poważny problem. Chodzi o to, że nie umiem się całować. Nie o to chodzi, że...

 • Antykoncepcja

  Jak działa tabletka po – Postinor Duo

  Autor: Redakcja TeenZone

  Antykoncepcja awaryjna, tak zwana "tabletka po", budzi do dziś wiele kontrowersji. Dla jednych jest to awaryjny...

Do góry