Połącz się z nami

Penis – fakty, które musisz znać!

Intymność

Penis – fakty, które musisz znać!

Temat męskich genitaliów może wydawać się banalny. Przecież wszystko jest jasne – a już zwłaszcza dla tych, którzy posiadają takowy „sprzęt”, prawda ;-)? W rzeczywistości jednak czasem warto zgłębić swoją wiedze. Oto kilka ważnych rzeczy, których możesz nie wiedzieć o swoim (albo swojego chłopaka) członku.

1. Porównywanie długości penisów w stanie spoczynku jest bezsensowne.

Wyobraź sobie, że po siłowni idziesz do męskiej szatni. Wszyscy się rozbierają, niby nie chcesz zerkać, ale jakoś tak samo wychodzi. Ze zdumieniem odkrywasz, że masz chyba najmniejszego członka wśród wszystkich facetów. Kompleks gotowy? Nie!

Nie każdy wie, a wiedzieć powinien, że wielkość penisa powinno się mierzyć w stanie wzwodu. Przyczyna jest oczywista – w przypadku niektórych mężczyzn erekcja powoduje wzrost członka o np. tylko 1 cm, u innych…. nawet o 20 cm. Dlatego mogłoby się okazać, że chociaż twój „sprzęt” wygląda niepozornie, swoje prawdziwe oblicze pokazuje dopiero wtedy, kiedy najbardziej jest to wskazane. I już nie ma powodów do kompleksów.

2. Penis kurczy się na skutek zimna albo stresu.

To nie żaden mit, ale najprawdziwsza prawda. Jeśli jesteś dziewczyną, to być może zastanawiasz się, dlaczego twoi koledzy często zasłaniają swoje bokserki po wyjściu z wody – np. nad jeziorem albo na basenie. Otóż dlatego, że krępują się tego, co dzieje się z ich „przyjacielem”. Zimno i stres to prawdziwi wrogowie mężczyzn!

3. Członek może ulec złamaniu.

Zastanawiające, prawda? Jak złamać coś, co nie ma kości? A jednak – na skutek gwałtownego ruchu może dojść do poważnego (i baaardzo bolesnego) uszkodzenia członka, które przypomina złamanie. Kiedy najczęściej dochodzi do takich sytuacji? Lekarze mówią tutaj o pozycji „na jeźdźca”, podczas której dziewczyna decyduje się na wykonanie gwałtownego ruchu ciałem.

Jeśli zatem jesteś chłopakiem – uważaj na swój „skarb”. Jeśli jesteś dziewczyną, pamiętaj – delikatnie. Podróż na pogotowie z urazem penisa jest nie tylko koszmarnie bolesne, ale i zawstydzające dla danej pary.

4. Obrzezanie nie tylko dla Żydów.

Prawie wszyscy Żydzi i Muzułmanie są poddawani obrzezaniu – czyli odcięciu napletka. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko oni decydują się na taki zabieg. Coraz częściej wybierają go mężczyźni, którzy chcą czuć się lepiej i wyglądać „tam” estetyczniej. Według specjalistów, nie ma w tym niczego złego – wręcz przeciwnie. Jeśli zatem kiedyś poczujesz, że chciałbyś „coś” zmienić – umawiaj się na zabieg!

5. Palenie papierosów może skrócić penisa.

Ha! Jeśli do tej pory nie udało ci się znaleźć rozsądnego powodu do rzucenia palenia, to właśnie podajemy ci go na tacy. Jak wiadomo, palenie papierosów wpływa negatywnie na krążenie krwi w organizmie. A penis, aby stanąć „na wysokości zadania”, napełnia się krwią. Jeśli palisz, możesz zatem skrócić swojego „przyjaciela” nawet o 1 cm!

6. Ilość erekcji w ciągu dnia.

Dziewczynom najczęściej wydaje się, że penis staje tylko wtedy, kiedy para zaczyna pieszczoty albo wstęp do seksu. Jednak męska płeć wie doskonale, że to nieprawda. Niemal każdy chłopak ma bowiem erekcję około 10 razy dziennie! Jeśli więc ty też tak masz i do tej pory myślałeś, że coś jest z tobą nie tak – to, jak widzisz, wszystko jest w porządeczku.

7. Poranna erekcja to normalka.

Jeśli przeszkadza ci twoja poranna erekcja i liczysz na to, że sytuacja zmieni się z wiekiem, to mamy dla ciebie złą wiadomość – to nigdy się nie zmieni. Każdy facet, niezależnie od tego, czy ma lat 17 czy 47, rano ma tzw. „namiot”. Niektórzy łączą to z naciskiem pęcherza na rdzeń kręgowy, inni ze fazami REM. Jednak jedno jest pewne – tak już będzie, więc lepiej to zaakceptuj.

8. Jak długo rośnie penis?

Masz na przykład 16 lat, patrzysz na swojego penisa i z nadzieją liczysz, że jeszcze urośnie? Odetchnij z ulgą. Twój przyjaciel będzie zwiększał swoje rozmiary do 20-tego roku życia, więc ma jeszcze sporo czasu. Potem nie ma zmiłuj – jaki będzie, taki zostanie.

9. Idealna długość penisa według kobiet to… ?

Uwaga, uwaga… 16 centymetrów w stanie wzwodu. Według naukowców, tak właśnie określają idealną długość panie. Większe penisy mogą według nich sprawiać ból, mniejsze nie być wystarczające do osiągnięcia satysfakcji. Nie jest źle, prawda ?

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Intymność

Do góry