Połącz się z nami

Ciąża po pettingu?

Intymność

Ciąża po pettingu?

„Nazywam się Piotr, mam 16 lat. Dwa tygodnie temu wraz z moją dziewczyna uprawialiśmy petting. Teraz jej spóźnia się miesiączka. Czy to możliwe, że doszło do zapłodnienia? Jestem przerażony i nie wiem, co mam robić.” – podobnych do tej wypowiedzi jest całe mnóstwo na wszelakich forach internetowych. Niestety, nie każdy przypadek jest taki sam. Warto dowiedzieć się zatem, co stoi za słowem „petting” oraz czy konsekwencją takiej techniki seksualnej może być rzeczywiście… dziecko. Zatem czy jest możliwa ciąża przez petting?

Czym jest petting?
Większość nastolatków petting kojarzy z pieszczotami drugiej osoby przy użyciu dłoni i palców. Jednak warto wiedzieć, że to nie wszystko, co kryje się za ta nazwą.

Petting to nie tylko pieszczoty zaspokajające potrzeby seksualne partnerów bez odbywania właściwego stosunku. To także gra wstępna przed zbliżeniem. W rzeczywistości pettingiem określamy także inne formy aktywności seksualnej do których zaliczamy między innymi:

 • wzajemną masturbację
 • stosunek międzypośladkowy (ale nie analny, chodzi tu tylko o pocieranie członkiem o pośladki)
 • stosunek międzypiersiowy – czyli taki, w którym mężczyzna umieszcza penisa między piersi partnerki
 • stosunek udowy
 • pieszczoty narządów płciowych przy pomocy dłoni i palców

W niektórych definicjach możemy również znaleźć stwierdzenie, że seks oralny również należy do pettingu. Jednak z oczywistego względu braku możliwości zajścia w ciążę tą metodą, przyjmijmy opcje, że jest to inny rodzaj seksu.

Petting jest świetnym sposobem na zaspokojenie potrzeb seksualnych u pary młodych ludzi. Bardzo często zdarza się, że nie czują się oni jeszcze gotowi na podjęcie konkretnego stosunku. Słusznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest nie zmuszanie się, a właśnie wprowadzenie innych technik. Oczywiście nikt nie stosuje w takim przypadku żadnych zabezpieczeń przed niepożądaną ciążą – bo przecież nie dochodzi do stosunku. Skąd zatem pytania o możliwe zapłodnienie?

Ciąża przez petting – czy to możliwe?

Większość wątpliwości wiąże się z jedną formą pettingu – czyli z pieszczeniem okolic intymnych partnera/partnerki dłonią albo palcami. Młodzi mężczyźni obawiają się, że dotykając najpierw siebie, a potem dziewczyny, mogą przenieść plemniki na palcach i następnie urzeczywistnić ryzyko zapłodnienia. W tym przypadku trzeba jednak wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności, które muszą zaistnieć, by dziewczyna rzeczywiście zaszła w ciążę.

Obecność dni płodnych
Nawet, jeżeli faktycznie twoje nasienie zostałoby przeniesione do pochwy partnerki, nie będzie to miało żadnych konsekwencji, jeśli będzie ona akurat w trakcie swoich dni niepłodnych. A tych, jak wiadomo, jest w cyklu więcej, niż płodnych (stosunek około 17 dni niepłodnych do 6 płodnych).

Krótki upływ czasu przeniesienia plemników
Warto zauważyć, że PH na skórze rąk jest nie sprzyja żywotności plemników. W praktyce oznacza to, że już po paru minutach plemniki obecne na dłoniach zwyczajnie obumierają. Aby ewentualnie doszło do zapłodnienia, nasienie musiałoby zatem zostać natychmiast przeniesione do pochwy partnerki. A w większości przypadków tak nie jest.

Sperma, nie ejakulat
Wielu młodych ludzi obawia się, że dziewczyna może zajść w ciążę, bo jej partner najpierw dotknął sam siebie, a potem ją – w miejscach intymnych. Jednak warto podkreślić, że najważniejsza dla zapłodnienie jest sperma, czyli nasienie. Płyn, który wydostaje się z członka przed wytryskiem (ejakulat) również zawiera plemniki, ale w znikomej ilości – co znacznie utrudnia ewentualne zapłodnienie.

Możliwe, ale mało prawdopodobne
Nigdy nie można stwierdzić z całą pewnością, że zajście w ciążę poprzez praktykowanie pettingu nie jest możliwe. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie zaistniałe okoliczności z pewnością można stwierdzić, że jest to bardzo, bardzo mało prawdopodobne.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Kiedy nie warto decydować się na pierwszy raz?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zastanawiacie się, czy to już czas na wasz pierwszy raz? Trochę chcielibyście, trochę się boicie… no...

 • Intymność

  Błona dziewicza: fakty i mity

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam pytanie – mój chłopak twierdzi, że jeśli będziemy kochać się podczas pierwszego razu bez prezerwatywy,...

 • Intymność

  Powiększenie penisa – czy istnieją skuteczne metody?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ściągasz spodnie, bokserki, patrzysz w dół i… no tak, przydałoby się tu kilka centymetrów więcej! Jeśli...

 • Intymność

  Najlepsza pozycja na pierwszy raz

  Autor: Redakcja TeenZone

  Podjęliście już decyzję o współżyciu – świetnie. Teraz przed wami trochę „pod górkę” – musicie wybrać...

 • Intymność

  Choroby weneryczne

  Autor: Redakcja TeenZone

  Każdy niezabezpieczony stosunek seksualny, niesie ze sobą nie tylko ryzyko niechcianej ciąży, ale także możliwość zakażenia...

Do góry