Połącz się z nami

Chłopak namawia mnie na seks oralny!

Intymność

Chłopak namawia mnie na seks oralny!

Jesteście parą. Nie widzicie poza sobą świata. Zgadzacie się w wielu sprawach, macie już za sobą cudowny „pierwszy raz”. I wszystko byłoby cudownie, gdyby nie jeden, mały problem – on namawia cię na seks… oralny. Wbrew pozorom, sprawa ta dotyczy wielkiej liczby nastolatek. Jeśli jesteś jedną z nich – zapoznaj się z naszym artykułem.

Z dokładnie takim problemem boryka się Zuzanna – szesnastolatka spod Gdańska, która jest ze swoim chłopakiem od półtora roku. – Jest nam razem świetnie – rozpoczyna dziewczyna. Naprawdę, pasujemy do siebie idealnie. Ale od kiedy zaczęliśmy współżycie, ciągle słyszę: „A może byś tam, na dole…?”. Przez to namawianie zaczynam tracić ochotę na zbliżenia. Ile razy mogę powtarzać, że nie mam ochoty? Może i nawet spróbowałabym, ale chciałabym, żeby to wynikało z mojej woli, a nie z namawiania. Czuję się okropnie, kiedy mówię „nie”, ale z drugiej strony… strasznie się wstydzę. No bo czy to… nie zabierze szacunku do siebie?”

Przypadek Zuzanny łączy w sobie w rzeczywistości dwa aspekty. Pierwszy to problem z obawą przed opinią w oczach chłopaka (uzna mnie za łatwą) – wynika to z powszechnej opinii, że „dobre” dziewczyny „tego” nie robią. Drugi to problem ze wstydem. Jak podejść do obu tych spraw?

Seks… to zabawa? Tak, ale odpowiedzialna i dla ludzi dojrzałych!

W wielu magazynach czy treściach internetowych możemy przeczytać: „Seks to zabawa! Akceptuj ciało partnera!”. I rzeczywiście tak jest ale to odpowiedzialna zabawa – wiele par praktykuje seks oralny i nie uważa tego jako coś złego – takie techniki seksualne wynikają z podejścia: „kocham całe ciało mojego partnera, a seks jest po to, by sprawiał nam obojgu radość”. I to prawda – w seksie oralnym nie ma niczego złego. Pod jednym warunkiem.

Aby ten temat nie stał się czymś, co rozbija związek, zgoda na seks oralny musi być obopólna. W tym przypadku oczywiście oznacza to, że zgoda dziewczyny na tego typu zabawy musi wynikać tylko i wyłącznie z jej dobrej woli. Uprawianie seksu oralnego ze strachu, że na przykład partner odejdzie, jest wielkim nieporozumieniem, prowadzącym do niechęci do seksu w ogóle.

Dodatkowa kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę, to zaufanie. By nie doszło do nieprzyjemnych zdarzeń (on opowiada znajomym, że ona „to” zrobiła) związek musi być oparty na miłości. A do tego trzeba czasu. Jeśli para jest ze sobą tydzień, idzie do łóżka, a chwilę później on zaczyna ją namawiać na seks oralny – to jest to zdecydowanie za szybko. Zaufanie, miłość i jakiś staż związku – wszystko to jest potrzebne, by ona mogła rzeczywiście poczuć, że chce spróbować seksu oralnego.

„Dobre dziewczyny tego nie robią!”

Powiedzmy wprost – to nieprawda. Podstawowa zasada udanego współżycia seksualnego polega na tym, że partnerzy czują się ze sobą dobrze, nie zmuszają się do żadnych zachowań czy czynności i nie robią sobie krzywdy. A dokładnie robią w łóżku? To już ich sprawa, a jeśli tylko zachowane są powyższe warunki – mogą robić wszystko i czerpać z tego radość.

Gdy on grozi, że odejdzie…

A co z sytuacją, kiedy on grozi, że odejdzie, bo widocznie ona go „nie kocha”. Sytuacja przerysowana, ale możliwa. Czasem też chłopak nie musi tego mówić, by dziewczyna z obawy przed jego odejściem zgodziła się na seks oralny. To wielki błąd. Zakładając, że chłopak ostrzega przed takimi konsekwencjami – świadczy to w dużym stopniu o jego wielkiej niedojrzałości i egoizmie. To zwyczajny seks wynikający z przymusu psychicznego! W dodatku spełnienie prośby chłopaka, wbrew swoim uczuciom, w żadnym stopniu nie daje gwarancji, że związek się nie rozpadnie. Jest tak też w przypadku, gdy to sama dziewczyna zmusza się do takich, a nie innych technik z obaw przed rozstaniem. Jeśli związek ma trwać i być oparty na prawdziwych uczuciach, nie może być oparty na fundamentach strachu o jej/jego odejście.

Dajcie sobie czas!

Kochasz swojego chłopaka, ale nie jesteś jeszcze gotowa na taką „nowość”? Powiedz mu o tym, wytłumacz, że nie jesteś jeszcze gotowa i potrzebujesz znacznie więcej czasu. Jeśli darzy cię szacunkiem i zależy mu na dobrych relacjach z tobą – nie będzie miał problemu, by to zaakceptować.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Fakty o włosach łonowych – na pewno tego nie wiesz!

  Autor: Redakcja TeenZone

  O włosach łonowych się nie rozmawia, po prostu. Ok, może czasem między przyjaciółkami dojdzie do krótkiej...

 • Antykoncepcja

  Spirala antykoncepcyjna

  Autor: Redakcja TeenZone

  Spirala antykoncepcyjna często bywa nazywana wkładką wewnątrzmaciczną lub też wkładką antykoncepcyjną. Tego typu metoda antykoncepcji budzi...

 • Intymność

  Brak przyjemności z seksu

  Autor: Redakcja TeenZone

  Miało być wspaniale. Czekaliście na to od dłuższego czasu, zabezpieczaliście się, przygotowywaliście – gdy jednak doszło...

 • Intymność

  Seks po ślubie – czy on to wytrzyma?

  Autor: Redakcja TeenZone

  We współczesnym, przesyconym seksem świecie, mało kto decyduje się jeszcze na „staroświeckie” odłożenie go na „po...

 • Antykoncepcja

  Pominięta tabletka antykoncepcyjna

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji są pigułki antykoncepcyjne. Tabletki te zawierają w swoim składzie odpowiednio dobraną...

Do góry