Połącz się z nami

Bez tabu: „seks przez bieliznę”

Intymność

Bez tabu: „seks przez bieliznę”

„Potrzebuję porady. Tydzień temu uprawiałam z chłopakiem „niby seks”, czyli taki… seks przez bieliznę. Teraz bardzo boję się, że zaszłam od tego w ciążę. I tak naprawdę sama nie wiem już, czy z nami jest wszystko w porządku – bo czy to nie jest dziwne, bawić się w taki rzeczy?” Ania, 16l.

Na naszym forum internetowym co jakiś czas pojawiają się pytania podobne do tego, jakie zadała Ania. Warto zatem raz na zawsze wyjaśnić wszelkie wątpliwości i omówić temat zawstydzającego „seksu przez bieliznę”.

„Udawany seks”, czyli właściwie co?
Na początek wyjaśnijmy, czym dokładnie jest odmiana seksu, na którą mówimy „niby seks”, „seks przez ubrania” lub „seks przez bieliznę„. Polega ona głównie na tym, że partnerzy wykonują ruchy kopulacyjne (czyli te, które robimy uprawiając seks), chociaż oboje są jeszcze w ubraniach. Innymi słowy, wygląda to z boku jak zwykły seks, ale nie dochodzi do wejścia penisa do pochwy.

Nie u wszystkich jest to seks tylko i wyłącznie przez bieliznę. Niektórzy „kochają” się w ten sposób przez spodnie, czyli właściwie w ogóle się nie rozbierają, inni pozostają tylko na majtkach. Warto też dodać, że taka forma seksu wybierana jest zwykle właśnie przez nastolatki. Jest to rodzaj pieszczot używanych wtedy, kiedy jeszcze para (albo jedno z pary) nie jest gotowe na podjęcie współżycia seksualnego.

Podczas takiego seksu możliwe jest osiągnięcie orgazmu, zarówno u dziewczyny, jak i u mężczyzny – co więcej, zdarza się to dosyć często.

Seks przez ubrania jest powszechny wśród nastolatków

Wiele nastolatków wstydzi się przyznać do tej formy miłości. Z jednej strony oczywiście jest to zrozumiałe – nie musimy się chwalić każdemu, co i jak robimy, pewne sprawy można zachować tylko dla siebie. Z drugiej jednak, warto wiedzieć, że taka forma „współżycia” nie jest niczym złym i nie macie się czego wstydzić! W ogromnej części przypadków jest to nic innego, jak etap i przygotowanie do współżycia. Ponadto, istnieją duże korzyści z takiego właśnie seksu – między innymi partnerzy uczą się swoich ciał, tego, co sprawia im przyjemność. W późniejszych, pełnych stosunkach są już znacznie mniej zestresowani, wiedzą, czym jest podniecenia seksualne i co robić, by druga osoba też je odczuła – a to znaczne zmniejsza poziom zdenerwowania.

Nie martwcie się zatem, że coś jest z wami „nie tak”, ponieważ ocieracie się o siebie i „udajecie” seks. To zupełnie naturalne i normalne.

Seks przez bieliznę a możliwość zajścia w ciążę

Kolejna kwestia, która bardzo nurtuje i niepokoi osoby uprawiające seks w taki sposób to kwestie związane z możliwością zajścia w ciążę. Czy zatem można w taki sposób zaliczyć „wpadkę”?

Wyjaśnijmy zatem – szanse na to, iż na podstawie takiego seksu dojdzie do zapłodnienia, są w zasadzie znikome. Do zapłodnienia potrzebne jest przede wszystkim nasienie, które MUSI dostać się do pochwy. Bielizna jest wystarczającą barierą, aby tak się nie stało, ponadto często u partnera nie dochodzi podczas takiego współżycia do wytrysku.

Niemniej, należy być ostrożnym. Jeśli bowiem on – będąc np. w samych bokserkach będzie miał wytrysk, w trakcie którego jego penis będzie skierowany wprost na ujście pochwy partnerki (która nie ma na sobie bielizny), to teoretycznie są bardzo małe szanse na to, że nasienie zwyczajnie przecieknie przez materiał. To jednak naprawdę znikome prawdopodobieństwo. Aby unikać niepotrzebnego stresu, należy jednak unikać takich sytuacji – głównie po to, aby nie zastanawiać się z lękiem przez kolejnych kilkanaście dni, czy to na pewno nie mogło doprowadzić do ciąży.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Ciekawostki o pochwie

  Autor: Redakcja TeenZone

  Czy jesteś pewna, że wiesz wszystko o swojej pochwie? I czy w ogóle mogą istnieć jakieś...

 • Ciąża

  Nastolatka, ciąża i… poronienie

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ogólnie przyjmuje się, że największym dramatem dla nastolatki jest ciąża. Czasem jednak ona i on „wpadają”,...

 • Intymność

  Jak odmówić seksu oralnego?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Zwracam się do was z nietypową prośbą. Niestety, nie mam nikogo, z kim mogłabym swobodnie porozmawiać...

 • Intymność

  Błędy podczas „gry wstępnej”. Też je popełniasz?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Chociaż gra wstępna wydaje się być banalnie łatwym zadaniem dla obojga, wszystko zmienia się… gdy czas...

 • Związki

  Ona nie jest dziewicą i to jest dla mnie problem!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nie sądziłem nigdy, że to będzie dla mnie jakiś poważny problem, ale… jest. Mianowicie, chodzi o...

Do góry