Połącz się z nami

Bez tabu: Mam małego penisa!

Intymność

Bez tabu: Mam małego penisa!

Jak świat światem, tak mężczyźni, a zwłaszcza ci młodzi, przejmują się długością swojego przyrodzenia. Jeśli czytasz ten tekst, bo i ciebie to dotyczy – to pierwsze pocieszenie jest takie, że z pewnością nie jesteś sam. Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia – czy naprawdę jest się czym przejmować? Czy Twoje twierdzenia, że masz małego penisa, mają oparcie w rzeczywistości?

Duży penis – świadectwo męskości?

Dlaczego właściwie rozmiar prącia ma tak wielkie znaczenie? Otóż, jak podkreśla wielu psychologów, ma to przełożenie na poczucie swojej „męskości”. Mężczyzna, którego penis jest rzeczywiście bardzo mały, ma prawo czuć się źle. Bać się wyśmiania, upokorzenia, niepowodzeń seksualnych, ostatecznie nabrać wielu kompleksów. Problem jednak polega na tym, że w wielu przypadkach obawy te są kompletnie nieuzasadnione. Dlaczego? Na swoim przykładzie wyjaśnia to 19-letni Paweł.

– Pamiętam, jak kiedyś, w jakiejś szatni, zobaczyłem – niechcący zresztą – jak rozbiera się mój kolega. Zanim szybko odwróciłem głowę, zdziwiłem się rozmiarem jego penisa – był naprawdę wielki! Miałem wtedy jakieś 14 lat. I od tej pory nabrałem przekonania, że mój członek jest mikroskopijny. Trochę głupio o tym mówić, ale przeglądałem mnóstwo ogłoszeń o sprzedaży tabletek na powiększenie penisa, próbowałem pompek i innych takich – nic to nie dało. Kiedy w końcu miało dojść do „pierwszego razu” z moją dziewczyną, myślałem, ze spłonę ze wstydu, że ona mnie wyśmieje. Nic takiego się nie stało. Z ciekawości zacząłem szukać informacji o „normach” i ze zdziwieniem odkryłem, że jestem w górnej granicy średnich rozmiarów. Pech chciał, że wtedy zauważyłem faceta hojniej obdarzonego i nabrałem kompleksów – podkreśla Paweł.

No właśnie – jak to właściwie jest z tym rozmiarem? Otóż warto wiedzieć, że średnia długość penisa u Polaków to… 14,29 cm (we wzwodzie). Oznacza to, że jeśli twój penis oscyluje wokół tej liczby, jest zupełnie normalny – a nie mały, skromny czy biedny.

Zanim nabierzesz kompleksów bo myślisz, że masz małego penisa…

…powinieneś dowiedzieć się, dlaczego właściwie mierzy się penisa w trakcie wzwodu. Otóż powodem jest między innymi fakt, że każdy członek jest inny. A dokładnie – jeden może przybrać w trakcie wzwodu 6 centymetrów długości, inny – tylko 1 cm. Dlatego, jeśli widziałeś duże przyrodzenie swoich kolegów (np. na basenie) i z powodu porównania czujesz się głupio – nie ma się czym przejmować. Może być bowiem tak, że we wiadomej chwili w ogóle nie różnicie się rozmiarem.

A co z grubością członka?

Niestety, bardzo często zakompleksieni młodzi mężczyźni zapominają, że niezwykle istotna dla przyszłej kochanki jest nie tyle długość, co szerokość penisa kochanka. To ona ma decydujące znaczenie dla drażnienia ścian pochwy – czyli sprawiania partnerce przyjemności. Warto więc sprawdzić ten wymiar i dopiero potem zastanowić się, czy rzeczywiście jest się czym martwić.

Czy rzeczywiście penis powinien być wielki?

Większość mężczyzn marzy o dużym albo o wręcz wielkim członku. Tymczasem mężczyźni, którzy są bardzo hojnie obdarzeni przez naturę, zwykle mają ogromne problemy seksualne. Dlaczego? Powód jest prosty – bardzo duży członek sprawia kobiecie ból i dyskomfort. W efekcie szuka się pozycji, które zmniejszyłaby te nieprzyjemne doznania. I zamiast czerpać przyjemność, oboje partnerzy są zestresowani. W niektórych przypadkach nigdy nie dochodzi do „przyzwyczajenia” się danej kobiety i seks nigdy nie staje się w 100% przyjemny. A przecież chodzi o zupełnie coś innego.

Zakompleksiony na punkcie małego penisa? Poszukaj wsparcia!

Jeśli mimo wszystko nadal czujesz się zakompleksiony, boisz się zawierać znajomości z kobietami „na wszelki wypadek” czy po prostu ciągle myślisz o tym, że masz wielką wadę – poszukaj informacji o swoim problemie. Warto również zapisać się na fora internetowe – tam, dzięki anonimowości, możesz szczerze i otwarcie porozmawiać o dręczących cię kwestiach i przekonać się, że najprawdopodobniej wcale nie jesteś w złej sytuacji.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Kilka faktów o seksie oralnym

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie o wszystkim rozmawiamy… ze wszystkimi. Do takich tematów „nieco tabu” należy między innymi seks oralny....

 • Intymność

  Jak odmówić seksu oralnego?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Zwracam się do was z nietypową prośbą. Niestety, nie mam nikogo, z kim mogłabym swobodnie porozmawiać...

 • Intymność

  Masturbacja – wasze najczęstsze pytania

  Autor: Redakcja TeenZone

  O masturbacji, wręcz pozorom, wiemy niewiele – tyle tylko, że robi to właściwie prawie każdy ;-)....

 • Intymność

  Mój chłopak fatalnie całuje!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam mega problem, pomóżcie. Chodzi o to, że mam chłopaka, Adriana. Jesteśmy ze sobą od dwóch...

 • Intymność

  Pierwszy raz – czy już czas?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Pierwszy stosunek seksualny kojarzony jest z przełomem dojrzewania płciowego młodych osób. Decyzja o rozpoczęciu współżycia powinna...

Do góry