Połącz się z nami

Co robić po seksie? Odpowiadamy na wasze pytania!

Intymność

Co robić po seksie? Odpowiadamy na wasze pytania!

Istnieje całe mnóstwo poradników wyjaśniających, jak zabrać się do samego seksu. Jak przeprowadzić grę wstępną, jak się pieścić, jak wybrać miejsce na seks idealny. Nikt jednak nie pisze o trochę krępującym „po”. Zrzućmy więc zasłonę milczenia z tego tematu. Co robić, gdy już przeminie największa namiętność? Odpowiadamy na wasze najczęściej pojawiające się pytania!

  1. Kiedy powinienem z niej „wyjść”?

Ha, niby proste, a jednak nurtujące, prawda? Czy po tym, jak chłopak osiągnie orgazm (jakby nie patrzeć, następuje po tym już koniec stosunku), powinien on natychmiast wysunąć członka czy raczej jeszcze pozostać w dziewczynie?

Odpowiedź jest dość prosta – raczej od razu J. Dziwne oczekiwanie na właściwie nie wiadomo co powoduje, że atmosfera robi się bardzo dziwna. Oczywiście nie musisz się spieszyć i natychmiast po wytrysku dosłownie „uciekać”! Kilka krótkich chwil w jej objęciach jest ok. Nie przedłużaj jednak tej chwili dziwnie długo.

  1. Prezerwatywa – czy powinienem odwracać się, kiedy ją zdejmuję?

O ile podczas zakładania prezerwatywy obojgu towarzyszy rozpalenie i pożądanie, o tyle już po stosunku atmosfera ta znika. I  trzeba dokonać nieprzyjemnego aktu ściągnięcia gumki. Dla wielu chłopaków jest to tak krępujące, że wolą się po prostu odwrócić. Czy jednak należy to robić?

Cóż, niekoniecznie! Wszystko zależy od ciebie, a zdejmowanie prezerwatywy to po prostu część całej akcji, której nie musisz się specjalnie krępować. Rób zatem, jak uważasz.

  1. Co zrobić ze zużytą prezerwatywą?

Jedno jest pewne – nie rzucaj jej na podłogę! Zwłaszcza, gdy potem planujecie zapaść w małą drzemkę! To najgorsze, co można zrobić. Dlaczego? Ponieważ później łatwo jest po prostu o tej prezerwatywie zapomnieć. A pozostawienie po sobie takiego „skarbu” w pokoju dziewczyny jest okropnym nietaktem. Może też zdarzyć się, że przedmiotem zainteresuje się jej młodsze rodzeństwo albo pies… tragedia!

Zawsze wyrzucaj prezerwatywę od razu po seksie, a najlepiej owiń ją jeszcze ręcznikiem papierowym. Jeśli nie masz warunków, aby pójść do śmietnika (bo musiałbyś np. przejść przez salon, w którym są jej rodzice), to poproś dziewczynę, aby sprawiła sobie mały kosz w pokoju.

  1. Czy mogę go/ją zapytać, „jak było?”

Każdy z nas pragnie dowiedzieć się, czy był w seksie po prostu dobry. Dlatego też kusi nas, aby o to zapytać. Rób to jednak tylko w sytuacji, gdy jesteś gotowy na każdą odpowiedź J. Pytanie z nadzieją na same komplementy to nie do końca dobry pomysł .

Pamiętaj, że tak naprawdę najwięcej o tym, jak było mówi… sam seks. Zachowanie dziewczyny albo chłopaka, jej/jego zaangażowanie, odgłosy wynikające z odczuwania przyjemności – to jest prawdziwa odpowiedź!

  1. Czy po seksie należy się od razu ubrać?

Z nagością jest trochę tak, że na początku zachwyca ona tylko podczas podniecenia, by „po sprawie” bardzo krępować. Później wam to minie i będziecie potrafili cieszyć się swoją nagością bez poczucia wstydu. A co robić teraz?

Jeśli czujecie się bardzo zawstydzeni, to po prostu sięgnijcie po koc, zanim się ubierzecie. Natychmiastowe ubieranie się odbiera bowiem tym wyjątkowym chwilom magię. Nacieszcie się jeszcze tym, co się między wami stało! Wyjątkowa jest oczywiście sytuacja, gdy któreś z domowników ma lada moment wrócić do domu .

  1. Milczeć, rozmawiać? Jak się zachowywać?

Jeśli dopiero co rozpoczęliście przygodę z seksem, to początkowe chwile „po” będą dla was krępujące. Nie wiadomo, co robić – rozmawiać, milczeć, komplementować?

Zasadniczo zupełna cisza to rozwiązanie tylko wtedy, gdy po prostu zasypiacie J. W innym przypadku warto jednak powiedzieć coś miłego swojej połówce. Może być to zwykłe: „Mmmm, kochanie, jesteś niesamowity”, albo „Dziękuję za te cudowne chwile, słonko”. Po prostu komplement, miłe słowa, które pomagają przełamać te kłopotliwe chwile.

  1. Co mówić, jeśli było… fatalnie?

Ok, staraliście się i staraliście, ale nie wyszło. Coś poszło nie tak, zestresowaliście się, on za szybko skończył albo po prostu nie mogliście się zgrać. Co zrobić z ciężką atmosferą „po”?

To oczywiście nie jest łatwa sytuacja – wymaga wielkiej delikatności, tak, by nie urazić partnera. Co możesz powiedzieć? Spróbuj takich słów, jak: „Będziemy musieli dużo pracować na lepszym seksem, to w sumie dobra wiadomość ”, „Ok, nie wyszło nam może idealnie, ale pierwsze koty za płoty” albo po prostu: „I tak było miło. Cieszę się, że mogłam/-łem spędzić te chwile właśnie z tobą”. Uśmiechnij się przy tym i przytul do chłopaka albo dziewczyny. W takiej sytuacji ważne jest, abyście byli dla siebie wyrozumiali – tylko dzięki temu za jakiś czas będziecie wspominać tę sytuację ze śmiechem.

Więcej w kategorii Intymność

Do góry