Połącz się z nami

10 mitów na temat lesbijek

Psychologia

10 mitów na temat lesbijek

Osoby homoseksualne z coraz większą otwartością przyznają się do swojej orientacji – jesteśmy coraz bardziej tolerancyjni, przez co geje i lesbijki nie czują już potrzeby udawać kogoś, kim nie są. Nie oznacza to jednak, że przestaliśmy wierzyć w niektóre mity. Oto dziesięć najpopularniejszych z nich – weźmy na tapetę… homoseksualne dziewczyny.

Mit 1: W związkach lesbijek zawsze ktoś jest kobietą, ktoś mężczyzną.

Innymi słowy, pary te tworzą sobie takie małe udawanie, mini-teatrzyk. Bzdura! Tak naprawdę nic takiego się nie dzieje. Jeśli dwie dziewczyny się kochają, to wcale nie muszą odgrywać ról – nie czują potrzeby, aby w ich związku był mężczyzna. Kochają się takimi, jakimi są.

Mit 2: Lesbijki są wiecznie smutne.

To przekonanie wzięło się z filmów. Zauważ, że w większości z nich lesbijki są zdołowane, mają ogrom problemów, są ciche, wycofane. Znowu musimy powiedzieć: to bajka!

Sam fakt, że ktoś jest homoseksualny, nijak ma się do jego charakteru. Równie dobrze lesbijkami mogą być te dwie, ciągle chichoczące dziewczyny, które mieszkają niedaleko ciebie. Orientacja ma się nijak do życiowego optymizmu i radości.

Mit 3. Seks lesbijek to nie seks.

Dlaczego? Tadam – oczywiście, zapewne zgadłeś/-łaś. Ponieważ nie ma penisa, więc to tylko pieszczoty. To oczywiście nieprawda. Po pierwsze, seks oralny i pieszczoty palcami to także seks. Po drugie, lesbijki często używają wielu zabawek, których rozmiar znacznie przekracza możliwości oferowane przez prawdziwych mężczyzn.

Mit 4. Lesbijki są niebezpieczne dla koleżanek.

Czyli generalnie tak – znasz lesbijkę i jesteś kobietą? To uciekaj, bo będzie chciała cię zgwałcić J. To bardzo krzywdzący mit, który sugeruje, że dla lesbijek nie liczy się nic, poza płcią. Tymczasem u nich jest normalnie – tak, jak ciebie nie pociąga każdy tej samej płci, tak samo jest i u nich. I tak, nawet, jeśli jesteś dziewczyną, to możesz nie być w guście swojej koleżanki – lesbijki. Mogłaby na przykład dać ci kosza, ha!

Mit 5. Dziewczyna, która przyjaźni się z lesbijką, pewnie sama nią jest.

Bo przecież niemożliwa jest zwyczajna przyjaźń, prawda? Och, ten mit jest naprawdę żałosny. Tak, jakby w życiu liczył się tylko seks, a przecież o paznokciach, modzie, problemach, to już z lesbijką nie można było porozmawiać…

Mit 6. Wszystkie lesbijki wyglądają jak faceci.

Są brzydkie, męskie, dziwne… o tym, że to mit, zapewne przekonasz się, gdy poznasz taką parę. Opcjonalnie możesz wejść do sieci i poszukać pod hasłem: „znane lesbijki” – przekonasz się, że znajdą się i te piękne

Mit 7. Lesbijki nienawidzą mężczyzn.

Pochodzenie tego mitu nie jest znane, ale pewne jest, że to równie wielka bzdura, jak wszystko inne. Dlaczego niby lesbijki nie miałyby lubić mężczyzn? A dlaczego ty, jeśli jesteś dziewczyną heteroseksualną, miałabyś nie lubić innych dziewczyn? Bzdura!

Mit 8. Lesbijką nie można być naprawdę. To nie takie poważne, jak bycie gejem.

Generalnie chodzi o to, że lesbijka na pewno przestałaby być lesbijką, gdyby tylko spotkała odpowiedniego faceta. Cóż, najwyraźniej mężczyźni rozsiewający te plotki mają tak wielkie ego, że trudno im uwierzyć, że kobieta po prostu może nie być nimi zainteresowana .

Mit 9. Wszystkie lesbijki są piękne.

Bo generalnie ludzie dzielą się albo na tych, którzy słysząc lesbijki, wyobrażają sobie dwóch babochłopów, albo na tych, którzy od razu widzą dwie nieziemsko piękne istoty taplające się w kisielu. A lesbijki są jak każdy – są piękne, są mniej urodziwe, są też te, które potrzebują więcej makijażu. Życie

Mit 10. Lesbijki zawsze mają ochotę na seks.

I na pewno, ale na pewno żadna z nich nie mówi: „nie dzisiaj kochanie, boli mnie głowa”. To oczywiście kolejna, kompletna bzdura. Każdy człowiek ma prawo do zmęczenia i każdy ma czasem dzień „na nie”. A lesbijka… też człowiek.

Zanim powiesz coś głupiego…

Wiara w mity obnaża naszą głupotę i małostkowość. Dlatego następnym razem, zanim głośno wypowiesz jakiś mit, pamiętaj, że lesbijki to naprawdę zwykłe kobiety. Różnią się tylko tym, że kochają kobiety, a nie mężczyzn. Dowód? Są tak zupełnie „normalne”, że możesz sam/-a nawet nie wiesz, że masz taką osobę w kręgu znajomych .

Więcej w kategorii Psychologia

 • Nałogi

  Dopalacze – jak odmówić?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Moich znajomych bardzo kręcą dopalacze – raz na jakiś czas, na imprezach najczęściej, sięgają po jakieś...

 • Odżywianie

  Bulimia, anoreksja – jak to się zaczyna?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Anoreksja i bulimia wciąż zbierają swoje żniwo. Każdego roku młode dziewczyny umierają, ponieważ pogubiły się w...

 • Przyjaźń

  Chłopak mojej koleżanki jest agresywny

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Moja najlepsza przyjaciółka Emila zaczęła spotykać się z pewnym chłopakiem. Na początku cieszyłam się z jej...

 • Psychologia

  Jak utrzymać porządek wokół siebie?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Wszystko leży nie tam, gdzie powinno, a ty masz już tego dość? Dowiedz się, dlaczego warto...

 • Związki

  Wszyscy śmieją się z mojego chłopaka!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nie wiem już, co mam robić – wszyscy śmieją się z mojego chłopaka! Może on faktycznie...

Do góry