TeenZone » IntymnośćZdrowieZwiązki » Zaburzenia erekcji u nastolatka

Zaburzenia erekcji u nastolatka

Marcin, 17 lat: Mój problem jest bardzo wstydliwy i chyba dość nietypowy jak na chłopaka w tym wieku. Od roku spotykam się z pewną dziewczyną. Po paru miesiącach znajomości zdecydowaliśmy się na współżycie. Mimo że bez przerwy mam ogromną ochotę na seks, to już podczas pierwszej próby odbycia stosunku mój penis nie uzyskał wzwodu. Przy kolejnych próbach sytuacja się powtarzała – dochodziło do lekkiego wzwodu, później penis całkowicie miękł. Co dziwne, nie mam żadnych problemów z uzyskaniem wzwodu podczas masturbacji. Boję się, że jestem impotentem i wstydzę się tego przed swoją dziewczyną.

Choć zwykło się uważać, że ze względu na wysoki poziom męskiego hormonu – testosteronu, nastoletni mężczyźni nie powinni mieć problemów ze wzwodem, problem z uzyskaniem erekcji podczas pierwszych stosunków seksualnych nie należy do rzadkości. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest stres, przekładający się na zanik erekcji, niepełną erekcję lub przedwczesny wytrysk. Kolejne nieudane próby odbycia stosunku seksualnego, tylko pogarszają stan psychiczny młodego mężczyzny.

Przyjąć należy, że jeżeli dochodzi do pełnego wzwodu podczas masturbacji oraz pojawiają się poranne erekcje, problemy związane z niemożnością odbycia stosunku seksualnego leżą po stronie psychiki.

Zaburzenia erekcji u nastolatków wynikają również z kompleksów oraz obaw o to jak się sprawdzą podczas stosunku. Chyba większość nastolatków uważa, że ich długość penisa jest za mała, że ciało w porównaniu do kulturystów, aktorów jest zbyt mało atrakcyjne. Wszelkie tego typu kompleksy przekładają się na życie seksualne. Dlatego akceptacja własnego ciała to podstawa.

Aby rozwiązać ten problem konieczne jest zrozumienie, cierpliwość ze strony partnerki oraz… brak pośpiechu. Podczas kolejnych waszych spotkań spróbujcie wydłużyć do maksimum grę wstępną, cieszcie się sobą. Tego typu pieszczoty nie koniecznie muszą zakończyć się stosunkiem, pozwolą one jednak odzyskać Ci wiarę we „własne możliwości”. Uświadomienie sobie, że problem leży po stronie psychiki jest kluczem do sukcesu.

PYTANIA ZWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Brak wzwodu u nastolatka to zawsze impotencja?

Nie, brak wzwodu u nastolatka najczęściej spowodowany jest przez czynniki psychologiczne – głównie stres związany z wchodzeniem w życie seksualne. Wielu młodych mężczyzn traktuje ten etap swojego życia jak swoisty egzamin – zastanawiają się jak wypadną w oczach swoich partnerek, każde niepowodzenie jak choćby trudność z otworzeniem paczki prezerwatyw, wyśliźnięcie się penisa z pochwy, traktują jako swego rodzaju porażkę, odbierając to bardzo osobiście. Przy próbie kolejnego stosunku, zamiast skupiać się na przyjemności jaką on niesie ze sobą, na dawaniu ciepła i czułości partnerce, skupiają się na tym aby dobrze wypaść a to przekłada się na kolejny brak prawidłowego wzwodu. Stres, strach przed „porażką”, jest największym wrogiem erekcji. Ważne jest to, aby się nie spieszyć, podczas gry wstępnej okazywać sobie dużo czułości, nie traktować stosunku seksualnego jak egzaminu. Pamiętać należy także, że brak wzwodu u nastolatka może być spowodowany przez inne czynniki jak choćby przemęczenie, niedostateczna ilość snu a w przypadku osób intensywnie trenujących – przetrenowanie.

Poleć artykuł Zaburzenia erekcji u nastolatka

Powiązane tematy:

PRZECZYTAJ PODOBNE ARTYKUŁYAutor opinii: Joanna Werner | Ocena: 5

Prawidłowa długość penisa

Prawidłowa długość penisa

Długość penisa to chyba najbardziej drażliwy temat dla dorastających mężczyzn. Wielu z nich, inspirowanych szczególnie filmami erotycznymi, ma wrażenie, że ich penis jest zbyt...Czytaj całość »

Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk

W okresie nastu lat, poziom hormonów płciowych osiąga najwyższe stężenie we krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. W przypadku nastoletnich mężczyzn, głównym hormonem płciowym,...Czytaj całość »

Seks a przedwczesny wytrysk

Seks a przedwczesny wytrysk

Czym jest przedwczesny wytrysk? Wbrew pozorom, zdefiniowanie problemu przedwczesnego wytrysku nie jest bardzo jednoznaczne. Niektórzy specjaliści podkreślają, że o przedwczesnym...Czytaj całość »

Stulejka: wstydliwy problem chłopaka

Stulejka: wstydliwy problem chłopaka

Problem, który opisujesz, to dotykająca wielu mężczyzn stulejka. Stulejka (czyli inaczej phimosis), jest rodzajem schorzenia wrodzonego lub nabytego (na skutek urazu lub...Czytaj całość »

Kontakt: Agencja Reklamowa PROWESO - TeenZone.PL | ul. Traugutta 31/26 75-569 Koszalin | E-mail: info@teenzone.pl

 

Szanujemy Twoją prywatność - polityka prywatności