Pierwszy raz

Pierwszy raz – inaczej inicjacja seksualna, to pierwszy stosunek seksualny w życiu człowieka. Odgrywa on ogromną rolę w procesie kształtowania przyszłych zachowań i preferencji seksualnych, dlatego właśnie decyzja o inicjacji seksualnej powinna być w pełni świadoma. Aby moment ten nie stanowił przykrego doświadczenia, nie niósł ze sobą bólu przy przerwaniu błony dziewiczej oraz ryzyka nieplanowanej ciąży czy choroby wenerycznej, konieczna jest dojrzałość psychiczna, emocjonalna, dobór odpowiedniego partnera oraz przygotowanie się do pierwszego stosunku. Typowymi pytaniami, które możesz mieć przed pierwszym stosunkiem są te, o to, czy pierwszy raz boli, czy warto poczekać oraz o antykoncepcję na pierwszy raz. Poniżej znajdziesz artykuły powiązane z tematem pierwszego stosunku, które pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie czy nadszedł już odpowiedni moment na inicjację oraz jak się przygotować do tego ważnego wydarzenia.

Mój pierwszy raz z najlepszym kumplem

Mój pierwszy raz z najlepszym kumplem

Pomysł, na jaki wpadła Ola, nie należy do rzadkości. Czasem, gdy „wszyscy” mają za sobą ten pierwszy raz, wydaje się to być świetnym rozwiązaniem. Czy jednak jest tak w rzeczywistości? Zanim podejmiecie decyzję... Przede wszystkim...Czytaj całość »

Olbrzymi strach przed pierwszym razem

Złe podejście do pierwszego razu Wbrew pozorom, myśli o seksie nie wiążą się tylko z tą jedną, jedyną osobą. Tak naprawdę wszystko wokół nas dotyka tematów seksu. Rozmowy z przyjaciółkami, filmy, seriale, muzyka – wszędzie są jakieś...Czytaj całość »

Olbrzymi strach przed pierwszym razem
„Pierwszy raz” od A do Z

„Pierwszy raz” od A do Z

Pierwszy raz – kiedy? To pytanie, które bardzo często można znaleźć na forach internetowych. Nastolatkowie pytają o wiele, zadając jedno, krótkie pytanie – „kiedy?”. Niektórym chodzi o aspekt prawny – czyli wiek, od którego uprawianie...Czytaj całość »

Seks po ślubie – czy on to wytrzyma?

Wiele dziewcząt, które zdecydowały się na rozpoczęcie współżycia seksualnego dopiero po ślubie, czuje duże obawy w związku z poinformowaniem o tym swojego partnera. Znacznie łatwiej jest udawać, że „jeszcze” nie teraz i nie precyzować,...Czytaj całość »

Seks po ślubie – czy on to wytrzyma?
Seksualna presja? Nie daj się!

Seksualna presja? Nie daj się!

Psychologia zna wiele ciekawych doświadczeń, które obrazują wpływ grupy na jednostkę. Jednym z nich jest eksperyment, polegający na ocenie długości linii względem innych („Pytanie – która z nich jest dłuższa?”). Osoba, która zostaje...Czytaj całość »

Wstyd przed nagością

W dzisiejszych czasach, gdy nagość w mediach jest wszechobecna, wydaje nam się, że w społeczeństwie nie ma tematów tabu i nieprzekraczalnych granic. Takie myślenie jest dalekie od prawdy: to, że telewizja i internet promuje typ kobiety...Czytaj całość »

Wstyd przed nagością
Nieudany pierwszy raz

Nieudany pierwszy raz

Pierwszy raz to ogromne przeżycie dla dwojga partnerów. Moment inicjacji seksualnej utożsamiany jest z wejściem w dorosłość, stanowi przełom i rzutuje na dalsze życie i relacje, zarówno seksualne jak i partnerskie. Ze względu na małe...Czytaj całość »

Pierwszy raz a błona dziewicza

Sama błona dziewicza to nic innego jak fałd cienkiej, elastycznej błony śluzowej, usytuowanej na wejściu do pochwy. Błona dziewicza może przybierać różnorakie kształty, w stopniu większym lub mniejszym otwierając wejście do pochwy. W...Czytaj całość »

Pierwszy raz a błona dziewicza
Pierwszy raz a krwawienie

Pierwszy raz a krwawienie

Pierwszy raz jest tym momentem w życiu każdej osoby, który na zawsze pozostaje w pamięci, rzutuje także na nasze przyszłe życie seksualne. W oczach młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, pierwszy raz kojarzy się z krwawieniem jak i silnym...Czytaj całość »

Nie jestem gotowa na „pierwszy raz”

Jednym z ważnych momentów w życiu człowieka jest inicjacja seksualna. Te kilka przyjemnych, lub trochę mniej, chwil kształtuje nasze wzorce, które podświadomie będziemy powielać. Czy to miejsce czy też piosenka, którą para miała...Czytaj całość »

Nie jestem gotowa na „pierwszy raz”
Pierwszy raz – czy już czas?

Pierwszy raz – czy już czas?

Nie ma uniwersalnej rady dotyczącej czasu, kiedy należy zacząć współżycie, jedni zaczynają po 16 roku życia, inni natomiast swój pierwszy raz przeżywają w wieku 22 lat. Jest to kwestia bardzo indywidualna, dlatego nie należy sugerować się...Czytaj całość »

Pierwszy raz a ciąża

Mit o tym, że podczas pierwszego razu nie można zajść w ciążę jest jednym z najpopularniejszych mitów panujących wśród nastolatków. Podczas pierwszego razu jak najbardziej istnieje ryzyko zajścia w ciążę – taką możliwość niesie ze sobą...Czytaj całość »

Pierwszy raz a ciąża
Czy pierwszy raz boli?

Czy pierwszy raz boli?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy pierwszy raz boli, bo jest to uzależnione od wielu czynników. Wpływ na to ma zarówno stres, strach przed niechcianą ciążą jak i budowa anatomiczna, a konkretnie to, jak zbudowana jest błona...Czytaj całość »

Kontakt: Agencja Reklamowa PROWESO - TeenZone.PL | ul. Traugutta 31/26 75-569 Koszalin | E-mail: info@teenzone.pl

 

Szanujemy Twoją prywatność - polityka prywatności