TeenZone » PsychologiaZwiązki » Jak i o czym rozmawiać z chłopakiem?

Jak i o czym rozmawiać z chłopakiem?

Gosia, 16 lat: Podoba mi się jeden chłopak ze szkoły, znamy się, jednak nie za bardzo wiem o czym z nim rozmawiać. Ogólnie jestem bardzo nieśmiała i boję się, że zapanuje ten niezręczny moment ciszy. O czym można rozmawiać z chłopakiem, który mi się podoba?

Jak i o czym rozmawiać z chłopakiem?Rozmowa to bardzo dobry sposób na poznanie drugiego człowieka. Dzięki niej dowiadujemy się jakie zainteresowania ma druga osoba i jakie zajęcia tej osobie zajmują większość czasu. Działa to w dwie strony: nasz rozmówca może się także dowiedzieć wielu informacji na nasz temat. Sytuacja jest dość naturalna, gdy ludzie są pewni siebie i towarzyscy. Osoby nieśmiałe mają większe trudności z nawiązaniem kontaktu z innymi osobami. Między innymi dlatego, że obawiają się niezręcznej ciszy, która może nastać, gdy oboje wyczerpią tematy konwersacji i żadna ze stron nie będzie miała już nic do powiedzenia. Osoba wstydliwa niepotrzebnie obarcza winą jedynie siebie za brak tematu do rozmowy i przez to „zamyka się” w sobie jeszcze bardziej. Sprawa rozmowy może stać się jeszcze bardziej problematyczna gdy rozmówca jest kimś ważnym, na przykład chłopakiem, do którego nieśmiała dziewczyna „czuje miętę”. W takim wypadku bardzo często pojawiają się pytania o to jak rozmawiać z chłopakiem oraz o czym rozmawiać z chłopakiem, który szczególnie przypadał nam do gustu – wiadomo, chcemy dobrze wypaść i zrobić piorunujące wrażenie.

Sposobem na nieśmiałość jest słuchanie drugiej osoby i podtrzymywanie rozmowy poprzez pytania. Rozmówca poczuje, że jesteśmy zainteresowani jego osobowością i chcemy wiedzieć jak najwięcej o nim. Takie zachowanie wyjdzie na plus. Oczywiście, takie ciągłe wypytywanie może wystraszyć każdego – należy zachować umiar. Zatem warto od czasu do czasu wyrazić swoją opinię, oscylując wciąż wokół tego samego tematu. Przykładowo, gdy chłopak stwierdzi: „Nie lubię zimy!” próbujemy spytać jaka jest jego ulubiona pora roku i dlaczego. Potem same możemy powiedzieć jaka jest nasza ulubiona pora roku. A nuż okaże się, że to ten sam sezon! Częste rozmowy pomogą poznać drugą osobę bliżej – jeśli okaże się, że obie osoby interesują się tym samym lub przeżyły podobne sytuacje, łatwiej jest im podtrzymywać znajomość. Ta sama zależność tyczy się rzeczy, za którymi nie przepadają. Zawsze warto szukać wspólnego punktu zaczepienia.

Wydawać się może, że trzeba cały czas rozmawiać i wciąż mieć coś do powiedzenia. Nic bardziej mylnego! Mężczyźni bardzo często preferują kobiety, które są nieśmiałe – uważają to za coś rozczulającego, a zarazem tajemniczego, ponieważ nie dowiadują się wszystkiego naraz. To potrafi zachęcić chłopaka do poznania dziewczyny nieco bliżej. Dodatkowo, jeśli obie strony „nadają na tych samych falach”, to rozmowa powinna być czymś naturalnym – w przypadku, gdy jest odwrotnie, może być to znak, że oboje nie pasują do siebie…

Poleć artykuł Jak i o czym rozmawiać z chłopakiem?

PRZECZYTAJ PODOBNE ARTYKUŁYAutor opinii: Sylwia Żak | Ocena: 5

Związek przez internet

Związek przez internet

Internet to wynalazek wszech czasów. Dzięki niemu można zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, dowiedzieć się wielu interesujących informacji, zamówić bilety na koncert ulubionej...Czytaj całość »

Związek z młodszym chłopakiem?

Związek z młodszym chłopakiem?

Wasze obawy Młodzi ludzie, którzy wchodzą w nowy związek, często będący pierwszym tego typu doświadczeniem, mają różnego typu obawy. Jednak, gdy chłopak jest młodszy, do...Czytaj całość »

Nadmierna nerwowość i złość

Nadmierna nerwowość i złość

Emocje towarzyszą nam w każdej chwili dnia. Niekiedy jesteśmy szczęśliwi i radośni, czasami mamy melancholijny nastrój i wolimy spędzić dzień w samotności. Każdemu z nas zdarzyło...Czytaj całość »

Zostałam zgwałcona… co dalej?

Zostałam zgwałcona… co dalej?

„Nie wiem, czy to był gwałt!” Niestety, wiele nastolatek nie reaguje na zgwałcenie tak, jak powinny. Czasem wynika to z szoku, otępienia, przerażenia, ale bywa i tak, że do tych...Czytaj całość »

Kontakt: Agencja Reklamowa PROWESO - TeenZone.PL | ul. Traugutta 31/26 75-569 Koszalin | E-mail: info@teenzone.pl

 

Szanujemy Twoją prywatność - polityka prywatności