TeenZone » PsychologiaZwiązki » Duża różnica wieku w związku

Duża różnica wieku w związku

Zuzka, 17 lat: Od pewnego czasu podobają mi się starsi chłopacy. Nie mówię tu o starczych o 2-3 lata, lecz o takich, gdzie różnica wieku między nami sięga 6-9 lat. świetnie mi się z nimi rozmawia, dosłownie na wszelkie tematy, bardzo dobrze czuję się także w ich towarzystwie. Czy to normalne?

Duża różnica wieku między partnerami w związku.W społeczeństwie bardzo często daje się słyszeć surowe opinie gdy występuje duża różnica wieku wśród partnerów. Zazwyczaj dotyczą one sytuacji, gdy nastoletnia dziewczyna spotyka się z bardzo dojrzałym mężczyzną. Otoczenie krytykuje taki związek, ponieważ z góry zakłada, że mężczyźnie zależy jedynie na seksie, a dziewczynie na pieniądzach mężczyzny – nie bierze pod uwagę ewentualnych uczuć, które mogą łączyć obie osoby.

Sytuacja komplikuje się także, gdy jedno z partnerów nie ma ukończonego piętnastego roku życia a dochodzi do współżycia między nimi – zgodnie z polskim prawem, współżycie z osobą poniżej piętnastego roku życia, jest przestępstwem, niezależnie od różnicy wieku między partnerami.

Jednak wiek nie ogranicza ludzi w jakikolwiek sposób, gdy obie strony są pełnoletnie: mogą się przyjaźnić i spotykać w wolnym czasie, a nawet  mogą założyć rodzinę. Oczywiście, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie negował  dużą różnicę wieku w związku, ale tak naprawdę Ci malkontenci nie wiedzą jak wygląda życie codzienne tych dwóch osób, a także nie maja pojęcia jakie uczucia ich łączą.

Dodatkowo, duża różnica wieku „zaciera się” z biegiem czasu. Osiemnastolatka spotykająca się z dwudziestopięciolatkiem, to całkiem inna sytuacja niż dwudziestolatka spotykająca się z dwudziestosiedmiolatkiem… A przecież w obu przypadkach różnica wynosi siedem lat! Zapewne wynika to z dojrzałości emocjonalnej i psychicznej, która przychodzi później niż dojrzałość fizyczna. Z tego powodu również, młode dziewczyny preferują bardziej dojrzałych partnerów, ponieważ rówieśnicy dziewczyny są dla niej mało poważni. Oczywiście to nie reguła, że każdy mężczyzna powyżej 20 roku życia jest odpowiedzialny i poważny, jednak powszechnie wiadomo, że to kobiety zaczynają szybciej dojrzewać. Co przyciąga kobiety do, starszych od siebie, mężczyzn? Oprócz dojrzałości emocjonalnej, jest to również poczucie bezpieczeństwa, stabilność  i odpowiedzialność.

Spotykanie się z mężczyzną starszym od nas, nawet gdy różnica wieku sięga dziewięciu lat, to sprawa wyłącznie obu osób, będących w związku. Pamiętać jednak należy, że gdy nie mamy ukończonego osiemnastego roku życia, to rodzice ponoszą za nas odpowiedzialność i zdecydowanie powinniśmy liczyć się z ich zdaniem, co do tego z kim się spotykamy! Trzeba mieć także na uwadze, że wielu osobom może się to nie spodobać – i albo poddamy się presji otoczenia, albo będziemy dalej szczęśliwie „robić swoje”.

Poleć artykuł Duża różnica wieku w związku

PRZECZYTAJ PODOBNE ARTYKUŁYAutor opinii: Aleksandra Nidecka | Ocena: 5

Anoreksja – pokonałam ją!

Anoreksja – pokonałam ją!

Gdy miałam dziesięć lat byłam małym tłuściochem. Dosłownie. Ważyłam blisko siedemdziesiąt kilogramów. Choć zdawałam sobie sprawę ze swej wagi, jakoś nigdy się nią nie...Czytaj całość »

Miłość od pierwszego wejrzenia?

Miłość od pierwszego wejrzenia?

Miłość od pierwszego wejrzenia? To romantyczne, ale... nieżyciowe. Choć bez wątpienia są ludzie, którzy w piękny sposób opowiadają: „zobaczyłem ją i wiedziałem – to będzie moja...Czytaj całość »

Ukryj mankamenty swojej sylwetki!

Ukryj mankamenty swojej sylwetki!

Znacznie częściej zastanawiamy się, jak coś ukryć, niż jak pokazać coś innego, co mogłoby być naszym wielkim atutem. Często coś, co jest defektem w naszych własnych oczach,...Czytaj całość »

Wstydzę się nadwagi…

Wstydzę się nadwagi…

Każda nastolatka (lub nastolatek, bo problem, choć w mniejszym stopniu, dotyczy także mężczyzn) wie, jak przykre jest życie z nadwagą lub otyłością. W świecie zdominowanym przez...Czytaj całość »

Kontakt: Agencja Reklamowa PROWESO - TeenZone.PL | ul. Traugutta 31/26 75-569 Koszalin | E-mail: info@teenzone.pl

 

Szanujemy Twoją prywatność - polityka prywatności